Wpis z mikrobloga

Witam Mircy i Węgierki, postanowiłem się wkoncu wziac za siebie i isc na siłownię. Problem w tym ze przy wzroście 173 cm(jak chcecie wysle filmik jak robie fikołka) moja waga to ~70kg, w porównaniu do znajomych z pracy jem bardzo dużo, ale nigdy nie potrafiłem przybrac na wadze.
I tu moja prośba o wasza pomoc, czy moglibyście mi poradzić jaka dietę zastosować, jakie odzywki kupic, i jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni. I jeszcze jedna rzecz jestem budowlańcem pracuje do 17 wiec przydała by sie jakas przedtreningówka, i z racji wykonywanego zawodu zawsze miałem duzo siły na ale zawsze też bylem suchoklatesem.
#mikrokoksy
  • 16
@KulkiStyropianu:

jem bardzo dużo

czy na pewno? liczyłeś kalorie? czasami po prostu wydaje się, że jesz dużo, kiedy tak naprawdę matematyka i liczby mówią co innego.

odżywki

kreatyna 5g dziennie

ćwiczenia

najlepiej zacząć od jakiegoś fbw, w necie jest do wyboru do koloru gotowych zestawów

dieta

polecam jakieś kalkulatorki na początek, są różnego typu diety które głównie #!$%@? podział makroelementów w diecie, niektóre mają przewagę węgli, inne tłuszczy, zależy co ci
@l-da: jeśli się z nią dobrze sam nie czuje, to czemu twierdzisz, że jest ok?
@KulkiStyropianu: krok 1 - ściągnąć aplikację typu fitatu/myfitnesspal czy cokolwiek co Ci podpasuje.
Zapisuj przez tydzień wszystko co jesz, będziesz wiedział naprawdę ile jesz kcal i jak się makro rozkładają.
Krok 2 - waga stoi? Dorzuć 300kcal i obserwuj co się dzieje. Przy okazji michę stopniowo czysc jesli źle to wygląda. 1.8-2g B, 1-1.2g T
@KulkiStyropianu: 180 cm+ (nie wiem ile dokładnie xD) i 60kg. Nie wiem na co ty narzekasz ( ͡º ͜ʖ͡º) Też jadłem całkiem sporo i samo żarcie za dużo nie dawało dopiero w połączeniu z siłownią coś drgnęło :D
@pokey właśnie, musi być skinny fat lub troszkę zalany.. bo ja przy jego wzroście ważę tylko 3 kg więcej, a już redukuję od 2 miesięcy z 84 kg do 73 kg i jeszcze pociągnę miesiąc lub półtora miesiąca na redukcji..
moja waga to ~70kg, w porównaniu do znajomych z pracy jem bardzo dużo, ale nigdy nie potrafiłem przybrac na wadze.

I tu moja prośba o wasza pomoc, czy moglibyście mi poradzić jaka dietę zastosować, jakie odzywki kupic, i jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni.


@KulkiStyropianu: po pierwsze: skoro nie tyjesz, to nie jesz bardzo dużo.
Po drugie: na początek przygody z siłownią nie potrzebne są ŻADNE odżywki, tylko dobra dieta. Jak już