Wpis z mikrobloga

Mirko dziś we mnie koleś uderzył i mam auto części do naprawy. Co ciekawe miał oc do 21.09 a nowe (też w tej samej firmie czyli Link 4) jest od 29.09. Co ciekawe na infolinii nie mówili żeby problem był z wypłatą i zaproponowali holowanie i naprawę w serwisie peugeot (ten oficjalny przy salonie). Może mi ktoś doradzić czy tak robić? Bo początkowo chciałem dać w inne miejsce do naprawy ale czytałem opinie o link 4 że wycenili malowanie 4 elementów na 260zl więc chyba lepiej dać normalnie do serwisu peugeot (też mam peugeot) i mieć oryginalne części i raczej obeznanych mechaników. Bo z tego co rozumiem oni biorą i naprawiają w tym serwisie a ja nic nie dopłacam aby odbieram auto. Boję się że jakbym chciał gdzie indziej to mi marnie wycenią i będę dokładać. Il

I jeszcze pytanie: czy należy mi się auto zastępcze? Zdarzenie doszło w mieście zamieszkania dziewczyny a ja mieszkam 140km dalej i nie ma ani pociągu ani autobusu. Co więcej do pracy dojeżdżam autem którego teraz nie mam i jakoś muszę przyjechać odebrać po naprawie auto te 140km.

#motoryzacja #oc
  • 6
@schreder: auto - należy Ci się, ale kwestią jest "na ile dni" (zależy czy auto jezdne czy nie i na ile określą naprawę). Nie mniej jednak jak dasz do warsztatu i to oni Ci dadzą zastępcze to niczym się nie przejmujesz (inaczej jakbyś sam wynajął w jakiejś wypożyczalni).
odszkodowanie - też Ci się należy, kwestią jest jednak kto za nie zapłaci. Czy jest to błąd na polisie i polisa jest aktualna
@Ka_Wu: nie wzywałem bo chciał wypisać oświadczenie. Powiem tam na infolinii tylko assistnace działa i oni jakoś nic nie mówili o tym, że nie miał OC. Nie mogli znaleźć tej nowej ale starą znalazł po nr rejestracji i nic nie mówił że nie wypłaca. Jutro zgłaszam rano szkodę i dam go do tego serwisu peugeot. Mam nadzieję że bez problemu będzie z tym. Ogólnie mi chyba a z ufg wypłaca nawet
@schreder: prosimy o podanie numeru szkody w wiadomości prywatnej. Zweryfikujemy to i wrócimy do Pana z odpowiedzią.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi
@CrashBack: właśnie przez chwilą odebrałem zastępcze. Co do kosztorysu to ja bezgotówkową naprawę w ASO wybrałem także nie wiem czy ja będę miał robiony kosztorys który mi pokażą.