Wpis z mikrobloga

@lazerovsky: Taka, że nawet nie dopłynąłbyś do dna żeby ten głaz podnieść. Ona nie dość, że go podnosi to jeszcze z nim kawałek idzie, więc pewnie jest w stanie utrzymać oddech ze 3 minuty, pod pełnym obciążeniem - nie utonie jak spadnie na nią fala.
  • Odpowiedz
@tomasz-szalanski: To jakieś lekkie głazy tam maja na hawajch. U nas w Polsce taki głaz przy tej samej objętości na bank by wazyl dużo więcej niż 23kg. Inna sprawa że ten kamień pod woda jest pozornie lżejszy przez wypór wody
  • Odpowiedz
@tomasz-szalanski: Ha’a Keaulana niby taka mocarna, ale jakby jej wypompować wodę z oceanu to by się zesrała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw gęstość np granitu to około 2600 kg/m^3, więc ten kamyk tak dużo nie waży pod wodą.
  • Odpowiedz
@fiszu86:

używając odpowiedniej techniki

Po pierwsze musisz się umieć wyciszyć i oddychać całą powierzchnią płuc. Zanurzając się ma miejsce odruch nurkowy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Odruch_nurkowania
który pozwala dłużej przetrwać pod wodą, dodatkowo podczas kilku sukcesywnych nurkowań organy (m. in. nerki) zaczynają produkować hormony, które jeszcze wydłużają ten czas. Ktoś kto uprawia freediving mógłby opowiedzieć jak to wygląda w praktyce, ja tylko robiłem testy, ale nie uprawiałem tego sportu ( ͡
  • Odpowiedz
Na 3 minuty to chyba każdy potrafiłby wstrzymać oddech używając odpowiedniej techniki i mając minimalną wole walki.


@ShadowDancer: żeby na 3 minuty wstrzymać oddech to trzeba to trenować przez jakiś dłuższy okres a nie, że byle frajer potrafi to zrobić.
Ja na przykład potrafię wstrzymać oddech na grubo ponad godzinę.

  • Odpowiedz