Wpis z mikrobloga

1. Szukaj programisty #dotnet
2. Znajdź gościa, który odpowiada potrzebom, uzgodnijcie warunki i termin rozpoczęcia prac (rozmowa z początku sierpnia)
3. Gość ma 1-miesięczny okres wypowiedzenia, więc w praktyce może być dopiero od 1 października
4. No trudno, jakoś damy radę, będziemy czekać, zamykamy rekrutację
5. Może podpiszmy od razu umowę? Nie, po co - przecież się szanujemy, nie jesteśmy jakimiś #januszebiznesu i nie będziemy niczego narzucać, wyjdźmy na przeciw pracownikowi
6. Pracy coraz więcej, nadgodziny mocno, ale spoko - od października (+/- czas wdrożenia oczywiście) nowe ręce do pomocy, trochę się zluźni. Niezależnie od tego rozważamy kolejną rekrutację, bo projektów coraz więcej.
7. "Dzień dobry, zmieniły mi się plany. Wiem, że czekacie na mnie 2 miesiące i za tydzień miałem zacząć, ale w sumie to jednak nie, bo się przeprowadzam. Miłego dnia".
8. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#firma #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #pracait

  • 28
@lolek24 to już by było przegięcie ;)
Najpierw myślałem, że dzwoni przeprosić, że będzie mógł np tydzień później czy coś. Kurde, niefafuśnie bardzo..
@budyn: @kielonek: No prawda jest taka, że jak gość miał takie plany, to umowa by wiele nie zmieniła. Coś by pewnie wymyślił.
Po prostu bardzo mi szkoda tych 2 miesięcy bezsensownego czekania. Śmiem podejrzewać, że byliśmy po prostu jedną z opcji - czego od początku nie mówił, zostawił to sobie na sam koniec.
raczej chodzi o brak informacji zwrotnej po zakończonej rekrutacji


@coffeeandcigaretes: A, ok. No tu akurat mogę "z dumą" powiedzieć, że dbaliśmy o to, by każdy dostał informacje zwrotną. Niektórzy na prośbę mieli feedback co poszło ok a co nie (i bardzo mi tym zaimponowali).
@wanar: @mor3nko: Nie musi być "senior", ale nie ukrywam, że jakiś exp się przyda. Student - jak najbardziej. Nie patrzymy sztywno na papierki tylko na to co ktoś może zaoferować. I osobiście wolę sensownego studenta niż gościa z pierdyliardem certyfikatów, który w praktyce sobie nie radzi.
Za chwilę się odezwę na priv odnośnie szczegółów.
Tak jak się ostatnio orientowałem w Javie (a jest lepiej płatna overall), to w tym Krakowie koło 15k to nawet nie staliście, chyba wasza firma to jakiś wyjątek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@meetom: No nie było to stricte 15k, ale wychodzimy z założenia, że praca ma być na takich warunkach, że sami chętnie byśmy się jej podjęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)