Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest zarabiać więcej niż 3k na miesiąc? Chodzicie wtedy codziennie do restauracji, nie włączacie pstryczka od LPG w samochodzie czy co #!$%@? robicie z tymi pieniędzmi? xD
  • 55
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Zasadniczo to tak, jestem szczęśliwy, na tyle na ile można być szczęśliwym w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Axim: Ale ja nie lubię orientalnego jedzenia, najbardziej smakuje mi swojski schabowy, ziemniaki i kapuśniak czy zalewajka, świnię też kupuję na spółę ze szwagrem bo mięso i wędliny z niego są lepsze a nie tańsze (no i tak się zawsze robiło w domu) ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: no Świniobicie nie podlega dyskusji, najlepsza szama. Ale mam na myśli takie fanaberie , jak Sushi czy inne owoce morza, które są smaczne, zdrowe i w zależności od klasy zarobkowej, nie mogą konkurować z pytani z gzikiem. Ale spytałes jak to jest w różnicy zarobków i kuchni, to odpowiadam ci , że u mnie dużo sie zmieniło i widzę jaki to ma wpływ na zdrowie, formę i sampopoczucie
  • Odpowiedz
@Axim: Powiem ci że miałem taki okres w życiu kiedy mieszkałem sam bez różowej i co miesiąc zostawało mi około 1000 złotych i nie wiedziałem na co przeznaczyć xD Nie kupowałem nowego telefonu bo po co jak stary jeszcze dobry, to samo z innymi sprzętami :D Odkładałem i w końcu uzbierała się pewna sumka na czarną godzinę. I nie żebym wtedy przesadnie oszczędzał czy coś - normalnie jadłem, normalnie się ubierałem
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: najlepsza inwestycja to w siebie, hobby, podróże,marzenia. Nie ma co inwestować w gadżety. Ja juz mam rodzinę, inwestycje w rozwój dzieci i podstawa to wygodne auto, jakieś multimedia i kasa na wakacje. Dom juz zbudowałem, teraz dbam o zdrowie. A wszystko dzieki inwestycji e swój rozwój, kursy , język.
  • Odpowiedz
  • 5
@Paczek_w_masle no właśnie, prawdę mówiąc sam się zastanawiam. Cieszę się jak dołożę 2-3 stówki, które prędzej czy później muszę wydać na auto czy coś pilnego. A wiecie co jest najlepsze? Tylko myślę I gadam o zmianie pracy, bo co to zmieniać skoro jakoś tam jest.. Zabijcie mnie proszę :)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: wg mnie nie ma większej różnicy - wydaje się podobnie chyba, że ktoś naprawdę ma parcie na wydawanie i high style. Jeździsz lepszym autem , mieszkasz w większym domu, jeździsz na lepsze wakacje - reszta podobnie.

Myślę, że zawsze się na coś oszczędza tylko w przypadku osoby która zarabia 30k będzie to oszczędzanie na 250 m2 dom a osoba z zarobkami 3k będzie oszczędzać na wakacje w chorwacji.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Jak zarabiasz kolo dychy to jest tak, ze jak idziesz do sklepu i chcesz zjesc batona to go bierzesz (a nie patrzysz na cene).
Jak idziesz do elektronicznego i widzisz ze wyszla nowa gra i chcesz w nia zagrac, to ja po prostu bierzesz.
Zastnawiasz sie tylko przy zakupie wiekszego sprzetu/samochodu/domu
  • Odpowiedz