Wpis z mikrobloga

@missme: jak kochasz teen fantasy pokroju zwiadowców to jestem w stanie polecić ci Kroniki Królobójcy Rothfussa bo to pod to podchodzi, pomimo wszystko jest krwawo ale dopiero koło 1500 strony. Co do Pana Lodowego Ogrodu nie trać czasu na to totalne g---o
  • Odpowiedz
@missme Zależy co lubisz czytać. Mnie ostatnio poruszyło "Leśne morze", autor: Igor Newerly. A książka, którą uwielbiam ponad wszystko to "Martin Eden" Jacka Londona. Z nowych pozycji spodobała mi się "Rzecz o ptakach", autora nie pamiętam.
  • Odpowiedz
@missme: Droga Królów Sandersona rewelacyjna jest. Drugi tom Słowa Światłości też trzyma poziom. Z lekkich polecam Brenta Weeksa Trylogia Nocnego Anioła i Cykl Czarnego Pryzmata. Historyczna z fajnymi wątkami słowiańskimi są książki Elżbiety Cherezińskiej Harda, Korona Śniegu i Krwi i inne gorąco polecam jak lubisz historię. Malowany Człowiek i Pustynna Włócznia Petera V. Bretta są również bardzo przyjemne.
  • Odpowiedz
@missme: @bomboor: jeszcze bym dorzucił:
Boska Cząstka - Leona Ledermana - bo moim zdaniem jest fajniejsza niż krótka historia czasu, chociaż tematyka troche inna
Rzeczy ulotne - Neil Gaiman (bo w sam raz na jesień)
Pragraf 22
Mocniej z fantasy jak polecali poprzednicy Brent Weeks i Sanderson
Malazańska księga poległych (bo sznur psów na zawsze w moim sercu)
eh kiedy znajdowac czas na te wszystkie ksiazki
  • Odpowiedz
@bomboor: odnośnie króla szczurów który jest chyba 3 tomem albo 2gim trylogii to trzeba czytać poprzednie ? Niby w innych stuleciach etc. Ale jeśli są nawiązania spore to trudno trochę bo 1tom ma z 1000str chyba i nie należy do najprzyjemniejszych
  • Odpowiedz