Wpis z mikrobloga

@swango: mój ok 550 kg koń to ok 10 kg siana i 3 kg owsa plus witaminki. Wychodzi też na parę godzin na padok z trawą. Wypija też ok 50 l wody dziennie.

Konie rajdowe czyli trenowane by miały jak największą wytrzymałość na międzynarodowym poziomie pokonują do 160 km w ciągu jednego dnia. Prędkość starają się utrzymać ok 20 km na godzinę (choć tej informacji nie jestem w 100% bo dawno coś czytałam w tym temacie ;).

Mój to nie wiem ile by mógł, bo tereny są dla nas dla relaksu, a nie pokonywania jak największych odległości
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: jak dla mnie udomowione zwierzęta są dla użytku przez ludzi.

Pytanie jak ludzie je użytkują. Ja sobie nie mam nic do zarzucenia w tej kwestii. Dbam o swojego zwierzaka jak mogę i widzę, że jest w dobrym zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Plus autentycznie się cieszy na mój widok, gdy wchodzę do stajni... pomimo że zazwyczaj oznacza to że zaraz idzie do pracy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@mikaliq jak to jest prawnie? Pisałaś, że poruszasz się ścieżkami i to jest ok, ale gdybyś zapłaciła się w głąb lasu to łamiesz prawo? A jak wjedziesz na polanę? Psa np. możesz wyprowadzić w lesie, ale musisz go mieć na smyczy.
  • Odpowiedz
@izawoj: mój koń też jest na smyczy tylko u koni się to nazywa wodza ;)

Myślę że mogłabym, gdyż mogłoby się to pod psucie runa leśnego. Po dzikich łąkach czasem jeżdżę (chociaż bardziej pasuje przejeżdżam) i nie wydaję mi się by to było jakoś regulowane póki nie są to tereny prywatne. Dodatkowo by dostać mandat to musisz spotkać w lesie kogoś z leśnictwa lub kogokolwiek do tego uprawnionego. Mi się
  • Odpowiedz
10 kg siana i 3 kg owsa plus witaminki. Wychodzi też na parę godzin na padok z trawą. Wypija też ok 50 l wody dziennie.


@mikaliq: ale ci to pali xD

ale serio nie myślałem że koń aż 50l wody wypija dziennie. ktoś by się mnie spytał do bym zgadywał ok 10-15
  • Odpowiedz