Wpis z mikrobloga

to jest wkurzające jak idziesz piechotą to nie możesz przejść przez jezdnię normalnie, tylko za każdym razem musisz nadłożyć kilkanaście metrów, bo przejścia są przy tych ściętych rogach.
@konradzicho: Nie byłem w Barcelonie, ale jak się patrzy na ten układ centrum to taka zmiana jest absolutnie niezbędna. Bo ze względu na zamkniętą konstrukcję kwartałów mają tam niezwykle mało "małej/lokalnej pieszej przestrzeni publicznej"
Jedyne co masz do dyspozycji to ulice, ulice i jeszcze raz ulice.
tam się chyba nie da miec samochodu


@efem da się, ale większość rozsądnie wybiera zbiorkom, lub rower.

Miasto o populacji Warszawy, a mają 4 linnie metra, kolej podmiejska, tramwaje i oczywiście autobusy. Do tego fenomenalne pasy rowerowe.
Nie byłem w Barcelonie, ale jak się patrzy na ten układ centrum to taka zmiana jest absolutnie niezbędna. Bo ze względu na zamkniętą konstrukcję kwartałów mają tam niezwykle mało "małej/lokalnej pieszej przestrzeni publicznej"

Jedyne co masz do dyspozycji to ulice, ulice i jeszcze raz ulice.

@graf_zero z góry może tego cię widać, ale przestrzeni dla pieszych jest dużo. Ulice są, ale obok szeroki chodnik, masa różnych knajpek i lokali, a co najważniejsze
@Fafnucek: Właśnie to jest super, patrzysz na mapkę gdzie chcesz dojść, aha, dwa skrzyżowania prosto, potem w lewo, dwa prosto, w prawo i jestes. W Polsce jak #!$%@? się w jakies zakrętasy, albo samochodem w zakazy wjazdu to bez nawigacji tragedia xD

fajnie to wygląda z góry, ale na miejscu jest moim zdaniem trochę ciasno. Sagrada Familia wyglądała by lepiej, gdyby tam było więcej przestrzeni. A tak to jest wciśnięta między
@PieknaKobieta: Wbrew pozorom bardzo łatwo się odnaleźć, po kilku miesiącach tutaj łatwiej mi sie odnaleźć niz we Wrocławiu po kilku latach. Wszystko logicznie poukładane.
@Mave ja wiem co tam jest, to tylko moja subiektywna opinia. Po prostu jak budowali Sagradę to jeszcze tam było pusto i trochę szkoda, że nie zaplanowali jakiegoś większego placu przed, bo z parku trudno podziwiać bazylikę między drzewami i krzakami. To jeden z najpiękniejszych kościołów jaki widziałam i myślę, że jeszcze lepiej by się prezentował gdyby miał więcej oddechu. Parki są bardzo przyjemne, ale ruchliwa ulica z każdej strony (zwłaszcza pod
@mateusza: Co to ma wspólnego z wolnym rynkiem lub centralnym planowaniem? Kapitalistyczna, okrutnie wyzyskująca, fabrykancka Łódź też powstawała na planie kwadratu - władze miasta rozrysowały ulice i prywatne budynki powstawały wzdłuż równych linii zabudowy :)