Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Ja to się nawet na swój sposób cieszę. Analogiczna sytuacja miała miejsce z mtgox. Giełda upadła i długoterminowej perspektywie wyszło to BTC na dobre. Chiny od wielu lat powodowały zawirowania i były zbyt niestabilne. Najwyższy czas, aby świadomość Użytkowników przestała tak ślepo podążać za wydarzeniami w tym popieprzonym komunistycznym kraju. Szacuję, że na przestrzeni roku-dwóch dobrze nam to wszystkim zrobi i Chiny ostatecznie przestaną stanowić pewnego rodzaju antyfilar, gdzie jedna
@skiter: Bitcoin z założenia dąży do decentralizacji. To na jakich zasadach działa "rdzeń" (nie mówię tutaj o developerach Core stricte) projektu przekłada się bezpośrednio na funkcjonowanie wyrastającej z niego rzeczywistości wokół (ludzie, kapitał, infrastruktura etc). Informacje płynące z Chin i efekty jakie wywierały na rynku i użytkownikach świadczy o całkowitym przeciwieństwie: centralizacji. Nie ma co się temu dziwić, ani irytować. Rynek jest jeszcze bardzo, bardzo młody. Z czasem, jak będzie dojrzewał,
@mampytanieotak: Wiem po co jest cudzyslow, co nie zmienia faktu ze takei 'centrum' juz bylo.
Byla rozmowa na temat LN, HF itd ... ktos sie spotkal na gorze, pogadali i wyszlo na to ze jednak nie ... chiny ida w swoja strone.

Demokracja sie sprawdza do pewnego poziomu, w finansach nie ma demokracji, bo nie ma prawa to dzialac, tak dziala psychika, kazdy chce wiecej dla siebie.

Zeby otrzymac 'centrum' to
@mampytanieotak: Czegos nie rozumiem, albo ty nie rozumiesz - jedno z dwojga ;)

Skoro stary system to 2+ wiecej graczy rywalizujacych o dane dobra - ale centralizacja?
Nowy system to jeden btc, bez rywalizacji graczy - decentralizacja?

Ale to sie nie moze udac, bo btc musial by zastapic caly naklad finansowy swiata.
@skiter: Moment w którym zrozumiesz, że Bitcoin zmierza właśnie do czegoś takiego to moment, w którym pojmujesz. Ja nie twierdze, że światowy system finansowy upadnie w najbliższej przyszłości. Jestem natomiast przekonana, że Bitcoin będzie służył jako dobrowolny ekwiwalent w pierwszym okresie dominatu, a potem? Kto wie? Jeśli miałaby bym szczera to tak, uważam, że całkowicie przeprogramuje system.
@mampytanieotak: Pozwole sobie miec inne zdanie, juz od wiekow ludzie 'przy kasie' kierowali rzadami, czy calym spoleczenstwem, i w tym przypadku bedzie podobnie.

Sama technologia blockchain jest super, i tego nigdy nie negowalem, wiec to ma prawo sie udac i pewnie sie uda w jakims czasie, to tylko kwestia czasu wlasnie.

Co sie nie uda to utrzymanie btc jako srodka placy, bo jest zbyt spekulacyjny.

No na logike: Tworzysz sklep ktory
@pawlo74: Ja wysiadłem na 17k zł, a wsiadać ponownie narazie nie wsiadam bo mam ważniejsze wydatki niż zabawa w krypto. Reguła przekory sprawdza się całkiem dobrze, czyli jak janusze naganiają bo wzrosty to sprzedawaj, a jak bańka pęka i olaboga panika, jebnie na 200$!!! to wsiadaj i kupuj.

btc jeszcze nie ma market capa 2 bln i ceny jednostkowej milion.