Wpis z mikrobloga

Do napisania tego wpisu skłonił mnie żartobliwy komentarz @kfleszer:

Witam, czy posiadanie przez pana broni wzmogło chęć zabijania innych ludzi? Dziękuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.


I tak sobie pomyślałem, że w zasadzie działa to dokładnie odwrotnie. Od kiedy zaangażowałem się mocno w strzelectwo i nabyłem własną broń, zaczęły mnie wręcz razić rzeczy, które dla nie-posiadaczy są w sumie akceptowalne, typu dzieci bawiące się zabawkową bronią i celujące z niej do ludzi, czy też żarciki o strzelaniu do ludzi lub zwierząt. Posiadacze broni - też tak macie?

#bron #strzelectwo
  • 10
  • Odpowiedz
@avltree: nie, mnie tylko #!$%@?ą Ci imbecyle co przychodzą na strzelnice i #!$%@?ą bronią naładowaną / chyba naładowaną przed wszystkimi jak by to była #!$%@? jakaś atrapa styropianowa - i powtarzasz takiemu matołowi, że lufą do dołu z 100 razy a ten dalej swoje.
  • Odpowiedz
@thestabilizator: nooo dokładnie, #!$%@? najgorsi to są ci co przyjdą z "pseudo opiekunem" z koła strzeleckiego czy jak to się tam nazywa... banda licealistów w mundurach... Nie pracuję na strzelnicy / raczej dorywczo(gdy mnie kumpel poprosi bo będzie miał jakaś większa wycieczkę i sam nie ogarnie stada matołów) jako, że mam pozwolenie na broń z racji bycia "myśliwym"
  • Odpowiedz
@avltree: Nie posiadam jeszcze własnej broni, ale mam bardzo podobnie odkąd zacząłem strzelać. Kontakt z prawdziwą bronią uświadomił mi jak bardzo ostrożnie trzeba się z nią obchodzić i że nie ma tam miejsca na żadne żarty.
  • Odpowiedz
@avltree: ja to w ogóle (bardziej) uważam żeby prędkości nie przekroczyć, nie dać się czasem namówić na piwo w parku czy nie postawić nielegalnie altanki na działce żeby pozwolenia nie cofnęli :P (nie wiem czy urban legends czy nie ale wolę nie testować...)
  • Odpowiedz
@avltree:
A mnie np. kiedyś w ogóle nie przeszło przez myśl, żeby kogoś zabić a od kiedy zacząłem się interesować bronią i strzelaniem to w charakterze "głupich myśli" czasami mi się takie coś pojawia i nie wierzę, że inni tego nie mają, broń to nie jest zwykły przedmiot i dlatego musi budzić takie skojarzenia.
  • Odpowiedz