Wpis z mikrobloga

Porównywanie Iphona z Androidem to jak porównywanie samochodu w automacie i w manualu. Kazdy kto nigdy nie przesiadł sie w automat bedzie mowil ze jest #!$%@?. Ale nagle po tym zmienia zdanie. Wiec skończcie #!$%@?. Wiadomo ze po to sa te telefony rożne zeby wszystkich zadowolić i nie ma sie co o to tak spierać ktory lepszy. Niemniej dla przeciętnego użytkownika zarówno Apple jak i automat bedzie duzo duzo bardziej komfortowy w użytkowaniu.
#apple #android #ios
  • 53
  • Odpowiedz
@White_snow:
Nie rozumiem tego porównania. Na Androidzie zrobisz wszystko to samo, co na iOS, a nawet więcej, ale jeśli chcesz mieć telefon, który robi mniej to po prostu robisz mniej. Poza specyficznymi usługami Appla, które działają tylko na iOS to nie ma takich rzeczy, których byś na tę chwilę nie zrobił na Androidzie, a zrobił na iPhonie.
  • Odpowiedz
@White_snow: To weź do ręki iPhona X i Galaxy S8, poużywaj z tydzień i pokaż konkretnie gdzie jest ta przepaść. Ale nie w tym, że Tobie się bardziej podobają ikonki w Apple, tylko tak poważnie.

Co więcej, podejrzewam że jak dasz nowego iPhona babci, to będzie miała potężne problemy, bo trzeba się uczyć jakichś gestów, przeciągać paseczek żeby wrócić do ekranu głównego itd. Sądzę, że android powinien być tu prostszy.
  • Odpowiedz
to jakis ograniczony jestes w takim razie. I dyskusja nie ma sensu.


@White_snow:
Ale serio, w ten sposób kwitujesz moją uwagę, że funkcjonalnie te systemy są do siebie bliźniacze? Kurde wymień chociaż 2-3 rzeczy, bo ja serio nie znam takowych.
  • Odpowiedz
@Flypho: to ty napisałeś jedno zdanie nie rozwijając go w żaden sensowny sposob wiec do czego ja mam sie odnieść. Nie chwytasz rownież sensu mojego przekazu. @jamtojest: akurat x podejrzewam ze ani ty ani ja nie mieliśmy w dłoniach wiec co tu duzo gadac ;p
  • Odpowiedz
@White_snow: Co tu gadać jak Ty wiesz najlepiej i Twoja racja jest jedyna słuszna, ale jak się Ciebie pyta o konkretne przykłady tej przepaści pomiędzy iPhone a androidem, to nie potrafisz wymienić ani jednej ( )
  • Odpowiedz
@jamtojest: juz to napisałem. Jest taka sama jak miedzy automatem i manualem. Nie mowie o żadnej przepaści... Wlasnie przez to ze sa praktycznie takie same to iphony w swojej prostocie lepsze.
  • Odpowiedz
@White_snow:
Po prostu nie widze różnic funkcjonalnych między tymi dwoma systemami. Robić dobre zdjęcia możesz na obu (chociaż to też kwestia hardware'u). #!$%@? aplikacji masz na obu, czasem niektóre apki w pierwszej kolejności wychodzą na iOS, co jest małym plusikiem dla tego systemu,. Odblokowywanie odciskiem palucha - oba. Odblokowywanie skanując twarz - masz na obu. Dobre wyświetlacze masz w obu, ale w Androidach zdarzają się znacznie lepsze niż w iPhone'ach. Design
  • Odpowiedz
Nie mozna na to pytanie odpowiedzieć ponieważ tak jak sa zwolennicy automatu tak i manuala. Dla każdego lepsze bedzie cos innego. Jednak z cała pewnością jestem w stanie powiedziec ze przeciętny użytkownik zdecydowanie łatwiej zaadaptuje sie do iphona. Bedzie on dla niego lepszym milszym fajniejszym urządzeniem. Łatwiej babcie nauczę iphona niz androida. Ale to nadal indywidualna kwestia.
  • Odpowiedz
Dokładnie tak jest. I zobaczycie ze jak społeczeństwo u nas będzie bogatsze to każdy będzie miał to co na zachodzie czyli konsola plus mac i iphone, bezproblemowo, bezwysiłkowo, wygodnie, ta cała miłość do PC i Androidów itd wynika z biedy. Jasne Highendowy PC>konsola itd ale kto w Polsce ma naprawdę highendowe PC? To samo z iphonem i Androidem. Ta potrzeba "wolności" sprowadza się do tego, że nadal chcemy piracić co się da.
  • Odpowiedz
@Flypho: Ale wszystko co mówisz opiera się na tym: "Kup teraz flagowca i iPhone i poużywaj tydzień".

Kup teraz S8 i iP7 i poużywaj 2 lata. Zobaczysz co nadal płynnie działa i dostaje aktualizacje, a co ciągle się zacina. A cena zbliżona.
  • Odpowiedz
Kup teraz S8 i iP7 i poużywaj 2 lata. Zobaczysz co nadal płynnie działa i dostaje aktualizacje, a co ciągle się zacina. A cena zbliżona


@Vetinari:
Nie kupuję Samsungów, bo to gówniane telefony, ale kupiłem w 2015 Motorolę Moto X i działa dobrze po dziś dzień. Google zablokowało aktualizacje ponad Androida 6.0 i to jest niewątpliwa wada, ale poza tym - sam system (czysty Android bez żadnych nakładek) działa super.
  • Odpowiedz
Jednak z cała pewnością jestem w stanie powiedziec ze przeciętny użytkownik zdecydowanie łatwiej zaadaptuje sie do iphona.


@White_snow: Musisz być bardzo wyjątkowym człowiekiem i posiadać ogromną wiedzę, skoro jesteś w stanie to stwierdzić z całą pewnością.

PS. zdefiniuj "przeciętny użytkownik".
  • Odpowiedz