Wpis z mikrobloga

#steam #gry #grykomputerowe

Mirki, jak to jest, gdy na Steamie jest jakaś oferta z typu "graj za darmo przez 3 dni w grę xxx" czy tam "darmowy weekend z xxx" - przypisujemy ją sobie do konta jak każą inną kupioną czy wyhaczoną w promocji za free grę, a po tych 3 dniach ona po prostu znika z naszej biblioteki, czy będzie już tam zalegać ale już niemożliwa do uruchomienia po tych 3 dniach, jeśli nie zapłacimy?
Nigdy jeszcze z tego typu ofert nie korzystałem, a nie chcę robić sobie śmietnika w bibliotece tylko po to żeby w coś pograć przez chwilę
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lech1991: Są dwa typy promocji:
1) gra jest dostępna przez określony czas, musisz ją zainstalować i w tym okresie da się grać; jak okres minie to próbując odpalić wyskoczy ci okno żeby ją kupić. Jak odinstalujesz, wylatuje z biblioteki.
2) przez określony czas efektywnie możesz kupić grę za darmo. Po minięciu okresu cena wraca do normalnej.
  • Odpowiedz
@oldgamesfan: Czyli gdy darmowy weekend minie to nie będę mógł jej odpalić, a gdy ją odistaluje z poziomu Steama to zniknie z listy całkowicie i nie będzie mi już tam zalegać? Dobrze zrozumiałem?


@jtank: Odnośnie 2) to to wiem, chodził, mi tylko o to co się dzieje z grą, która jest za darmo do ogrania tylko przez konkretny czas, nie o te które możesz nabyć za darmo
  • Odpowiedz
@lech1991: tak, jak odinstalujesz grę, której nie masz "kupionej" to znika z listy.

Tak naprawdę nawet jak masz coś kupione i chcesz się tego pozbyć z biblioteki, to da się to załatwić przez support więc nie ma się co martwić.
  • Odpowiedz
@lech1991: Tak, zamiast przycisku zagraj będziesz miał przycisk kup po prostu. Odinstalujesz i znika z biblioteki.
Odnośnie 2) na steamie czasami są ,,promocje", że przez np. 48 godzin rozdają jakąś grę za darmo. Później cena tej gry wraca do normy, ale jeśli ją kupiłeś w czasie promocji za 0 zł to zostaje u Ciebie. Jasne? :)
  • Odpowiedz
@jtank: O, nie wiedziałem, kiedyś czytałem że 'gra raz powiązana z kontem Steam zostaje tam na wieki i nie ma żadnej możliwości jej usunięcia'. Dzięki, dobrze wiedzieć.
A tak z ciekawości - bardzo to problematyczne, żeby usunąć z biblioteki jakąś grę? Nawet kupioną, ale niechcianą? Przechodziłeś już przez to?

@janpostal - tak tak, już mi mirki wytłumaczyły, a co do opcji 2), to tak jak było z TWD niedawno
  • Odpowiedz
@janpostal: No wiesz, jeśli masz np. pierdyliard gier i nie chce Ci się scrollować/szukać konkretnej, tylko mieć np takie 'the best of the best' co faktycznie lubisz i w co grasz
  • Odpowiedz
@lech1991: bodajże przez stronę pomocy technicznej sie to robi, kwestia poczekania paru(nastu) dni aż support ogarnie zapytanie.

Z drugiej strony tak jak mówi post powyżej: wystarczy sobie zrobić kategorie w bibliotece i nie ma syfu.
  • Odpowiedz
@janpostal: @jtank: Tak, ale wiecie - ja lubię mieć czystą bibliotekę, bez zbędnych pierdół. Katalogi i wyszukiwanie to swoją drogą. Ale racja, zawsze to jakieś wyjście.

Ale co do potrzeby i sensu kasowania jeszcze, bo @jtank pytał - miałem taką sytuację na Originie, gdzie przez przypadek dodałem jakieś demo czy darmówkę do konta (i to dwa razy, raz kilka lat temu, jeszcze przez niewiedzę, i teraz niedawno
  • Odpowiedz
@lech1991: Będzie w Twojej bibliotece, tylko zamiast "Graj" będziesz miał "Kup" czy coś takiego. Gry z biblioteki można chować/usuwać w razie czego jeżeli jakoś niesamowicie jej obecność tam będzie Cię wpieniać :P
  • Odpowiedz
@lech1991: Gry z darmowego weekendu znikają, zawsze jak masz jakąś grę której nie chcesz widzieć to albo zrób osobną grupę albo kliknij prawym i daj "edytuj kategorie" (tak jakbyś chciał dodać własną) i daj "ukryj tę grę w mojej bibliotece" i po problemie
  • Odpowiedz
Tak naprawdę nawet jak masz coś kupione i chcesz się tego pozbyć z biblioteki, to da się to załatwić przez support więc nie ma się co martwić.

bodajże przez stronę pomocy technicznej sie to robi, kwestia poczekania paru(nastu) dni aż support ogarnie zapytanie.


@jtank @lech1991: nawet nie trzeba pomocy technicznej angażować, PPM na grę -> "Set Categories" -> "Hide this game in my library".
Albo usunięcie całkowicie: Customer support
  • Odpowiedz