Wpis z mikrobloga

"Jabłonowo Klasztorne"
Styl: Belgijski Abbey Beer, Ekstrakt: 14,0 blg , Alkohol 6,4%, IBU: 18

Wygląd: Bujna czapa piany (średnio pęcherzykowa), solidny lacing, ładnie zdobi szkło, dość długo się utrzymuję.

Aromat: Przyprawy korzenne, głównie cynamon, szału nie ma, ale tragedii też nie.

Smak: Piwo zbyt mocno nagazowane, przyprawy korzenne (piernikowy posmak, cynamon + inne z boku), palony cukier, wyczułem też ciut gorzkiej czekolady (ale jakoś znikła), była też przez chwilę goryczka (bardzo leciutka, taka ziołowa, ale słodka, ale tez znikła), słodkie piwo, brakuje jakiejś kontry, pojawił się smak gotowanego mięsa, czy tam warzyw, ohydny smak, nie dało się dopić + smak stał się taki masłowy), cukier.

Podsumowanie: Po wyglądzie zapowiadało się dobrze, po aromacie szału się nie spodziewałem, ale myślałem, że będzie pijalne, pierwsze łyki, szału nie ma, ale tragedii też nie, później to już istna tragedia, no nie pijalne, nie polecam.Piwo jest zbyt słodkie, zbyt mocno nagazowane, do tego dominuje smak cukru i gotowanego mięsa/warzyw. Piwo kupione za ~5złw sklepie "Piotr i Paweł".

Zapraszam do obserwacji tagu #piwnydonislaw (będę pod nim umieszczał recenzję różnych piw i takie tam).

#craftbeer #piwo #recenzja #alkohol

*Tym razem zdjęcie nie jest mojego autorstwa, zdjęcie pochodzi ze Strony "Ratebeer".
Pobierz DonislawDev - "Jabłonowo Klasztorne"
Styl: Belgijski Abbey Beer, Ekstrakt: 14,0 blg ...
źródło: comment_aHlC01r8bMzgkPxETmL4QgLFokZ2VQxi.jpg
  • 2