Wpis z mikrobloga

@Zero: Tzn. z tego co się dowiedziałem to jedno z rozporządzeń ministra infrastruktury mówi o tym, że oznakowanie pojazdu podobne do policyjnego nie może być stosowane w innym niż uprawionym pojeździe, czyli zgodne z prawem to to nie jest. Aczkolwiek nie jest to ujęte w żadnym akcie prawnym wyższej rangi, choć moim zdaniem powinno być minimum w Kodeksie Wykroczeń, tak na przyszłość.

Link do rozporządzenia, rozdział 8, paragraf 37 -
  • Odpowiedz
@DojadeWas: motodoradca aka @nawykopie ma swojego Peugeota oklejonego tylko od boku napisem MOTO DORADCA.
NIe mniej i sam pasek z boku to dla mnie rak taki sam jak kamizelki na motocylk z napisem Polska

cisnienie kazdorazowo skacze jak widzę tego typu pajacerkę

  • Odpowiedz
Zalinkowałem do starej wersji rozporządzenia, ale w tej obowiązującej obecnie zapis jest dokładnie w takiej samej formie, i w tym samym miejscu, tak tylko uprzedzam, jakby się ktoś miał zaraz d---------ć.
  • Odpowiedz
  • 1
O wyjaśnienie poprosiliśmy kartuską policję. Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Ruchu Drogowego KPP Kartuzy, nie ma przepisów, które wprost zabraniają stosowania tego rodzaju barw na samochodzie. Niedopuszczalne jest jedynie stosowanie wyposażenia używanego w pojazdach uprzywilejowanych, a więc np. niebieskich sygnałów błyskowych i dźwiękowych.

@Acrivec:
@Zero Powinni go policjanci ciągle kontrolować do porzygu aż by barwy zmienił. Oczywiście w ramach prawa. Irytuje mnie takie cwaniactwo.
  • Odpowiedz
@Namenick: ten na zdjęciu też ma
a dalej

Dodatkowo, jak usłyszał właściciel auta, oklejenie go w barwy łudzącą podobne do aut niemieckiej policji narusza przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.


Jednak mężczyzna nie mógł kontynuować dalej jazdy, ze względu na napis POLIZEI oraz niebieską folię ze srebrnym paskiem odblaskowym.

Jako powód zatrzymania dowodu rejestracyjnego zostało podane naruszenie przepisów zawartych w rozporządzeniu Ministra
  • Odpowiedz
@lisekchz: Kiedyś w mojej okolicy jedna firma ochroniarska jeździła niebieskimi Astrami II z białymi drzwiami i taką belką przypominającą policyjnego koguta na dachu. To było jeszcze w czasach, gdy w policji królowały - nie zgadniesz - niebieskie Astry II z białymi drzwiami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z daleka można było pomylić, ale wprawnym okiem można było dostrzec różnicę.
  • Odpowiedz