Wpis z mikrobloga

Powitać. Szukam, najlepiej w okolicach Puław, ale mogą być to też te bardziej odległe okolice, warsztatu, który miał styczność i ma jakieś pojęcie o silnikach 2.0T Z20LET / LER / LEH Opla. Chodzi mi przede wszystkim o diagnozę i ogarnięcie pewnej przypadłości - może doszedł bym sam co jest i oddał go po prostu do naprawy, ale ten silnik ma same przypadłości... :D

#mechanika #mechanikasamochodowa #lublin #pulawy
  • 8
@strusmig: @jestem_legenda: coś mi zaczęło stukać w silniku, robiąc przegazówkę, słychać tak powiedzmy 2.5-4 tys obrotów, w czasie jazdy, z butem w podłodze koncert zaczyna się dopiero w okolicach 5 tys obrotów, myślałem że może panewka, ale takie cuda dzieją się tylko na rozgrzanym silniku i stukanie jest jednostajne, znaczy częstotliwość nie zmienia się ze wzrostem obrotów.
Co było robione? Był wymieniony olej, na Valvoline MaxLife 5W40, tak przeglądając fora,
@jestem_legenda: pewnie tego, bo poza popychaczami tam nic innego nie klepie. Szczerze mówiąc ciężko mi to stwierdzić, bo na filmie były przegazówki w okolicach 3-3.5 tys obrotów i mam wrażenie, że zmienia się tylko natężenie dźwięku, ale mogę się mylić :).
Mnie zastanawia, czemu to zaczyna klepać dopiero na ciepłym silniku, czemu przy delikatnym przegazowywaniu klepie wcześniej, a z butem w podłodze dopiero praktycznie przed odcięciem.
Kurde, tak sobie teraz myślę,