Wpis z mikrobloga

Ilość morderstw na osobe w Europie, dane eurostatu. #4konserwy ciągle kłamią, że Polska jest jakoś super bezpiecznym, mlekiem i miodem płynącym krajem. Powtarzają zwyczajnie przekaz dnia PiS, te ich kłamstwa, że w UE trwa wojna domowa a Polska oaza spokoju.

Z danych wynika, że ilość morderstw na osobe w Polsce lokuje nas w środku stawki, ani lepiej ani gorzej niż gdzie indziej. Najlepiej jest w Austrii, Holandii, Hiszpanii.

#neuropa #polityka #przestepczosc #francja #szwecja #hiszpania #holandia
Pobierz P.....j - Ilość morderstw na osobe w Europie, dane eurostatu. #4konserwy ciągle kłami...
źródło: comment_0E9MM4B4P7R1iEkO8wDhRsOPp6o0mYNM.jpg
  • 60
@PafnucyMaj:

W ogóle tezy, że migracja prowadzi do przestępczości nie da się udowodnić. Te twoje dane nie dowodzą nic takiego. Jest wiele powodów, dla których przestępczość w danej kategorii może być wyższa w jednym kraju, niższa w innym....

Dane są oczywiste więc jeśli nie potrafisz łączyć faktów to nie moja sprawa. I nie tyczą one się obecnej migracji bo to dane do 2012 roku a poprzednich. Francja jak i Niemcy czy
Dane są oczywiste więc jeśli nie potrafisz łączyć faktów to nie moja sprawa


@ediz4: co takiego oczywistego jest w tych danych? Oczywiste są dla kogoś nawiedzonego, kto wszędzie widzi migrantów. W którym miejscu w tych danych pojawia się jakiś dowód? Migracja to jedyne zjawisko społeczne, które ma czy miało miejsce w Europie i odróżnia Polske od Belgii? Chyba różnic jest troche więcej.

Poza tym dane nie są w ogóle jednozancze, bo
@PafnucyMaj:

co takiego oczywistego jest w tych danych? Oczywiste są dla kogoś nawiedzonego, kto wszędzie widzi migrantów...

Oczywiste jest że bezpieczniej jest u nas. A dlaczego? Nie wiem ale się domyślam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także twój cały wpis to błąd logiczny.

Migracja to jedyne zjawisko społeczne, które ma czy miało miejsce w Europie i odróżnia Polske od Belgii?...

Belgia jest bogatsza co dodatkowo świadczy na niekorzyść Belgii.
Oczywiste jest że bezpieczniej jest u nas.


@ediz4: W jednych krajach jest bezpieczniej w innych nie jest, pod pewnymi względami jest lepiej (rozboje) pod innymi gorzej (morderstwa). Też pamiętajmy o skali tego, to naprawde nie jest tak, że ludzie żyją w jakimś wielkim strachu na zachodzie. Dla większości ludzie nie ma w ogóle różnicy i życie w Holandii jest dla nich tak samo bezpieczne jak w Polsce, ale ogólnie na zachodzie
Pobierz P.....j - > Oczywiste jest że bezpieczniej jest u nas.

@ediz4: W jednych krajach j...
źródło: comment_TbPJCBH4QoKGTd3ZklDjLvRpLNFOXiR9.jpg
W jednych krajach jest bezpieczniej w innych nie jest, pod pewnymi względami jest lepiej (rozboje) pod innymi gorzej (morderstwa). Też pamiętajmy o skali tego, to naprawde nie jest tak, że ludzie żyją w jakimś wielkim strachu


@PafnucyMaj: Dlatego bierze się pod uwagę ogólną statystykę a nie wyciąga jedną jej część pod tezę. Ogólnie społeczeństwa bardziej żyje w strachu jest co drugi dzień ktoś zostaje pobity lub napadnięty niż gdy raz na
@PafnucyMaj: Kłamstwem to są dane z dupy. Skąd jest ten arkusz, bo na pewno nie z Eurostatu.
Tu są prawdziwe dane: Eurostat
A tu moja mała kompilacja z uwzględnieniem ilości mieszkańców (per capita, ale wymnożone razy milion, żeby liczby nie miały tylu cyfr po przecinku): https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSywJTiSvb5fsz2e_WmhWxct3t_YXaNKJ-gUa-Nc8XObJG4Zsii4SDm1RU0UxH_QjEXxhhICT61oJ9H/pubhtml
Załączam jeszcze zrzut ekranu dla leniwych.

Żaden ze mnie prawak, ale #!$%@?ą mnie te Wasze lewackie manipulacje na każdym kroku. Kłamiecie szybciej niż oddychacie. Widać
Pobierz CoYoT - @PafnucyMaj: Kłamstwem to są dane z dupy. Skąd jest ten arkusz, bo na pewno n...
źródło: comment_bced6nYaftixchnzATGWAo2trofqKGch.jpg
@CoYoT: Dodam jeszcze - bo ktoś się na pewno przyczepi - że metoda nie jest w 100% dokładna, bo liczba populacji jest na stan z sierpnia 2017, a dane Eurostatu z 2015, ale nie ma to aż tak wielkiego wpływu na wynik.
@ediz4: Akurat kwestię napaści seksualnej traktowałbym z lekkim przymrużeniem oka, a na pewno z dużym dystansem. Wynika to z tego, że definicja prawna tego przestępstwa jest bardzo różna w każdym z krajów. Dlatego dałem to na samym końcu tabeli, mimo że "robi wrażenie".
@ediz4: Napaści seksualne to generalnie śliski temat, bo w jednym kraju wystarczy zagwizdać na kobietę w pracy, a już zostanie takie zgłoszenie przyjęte. W innym klepnięcie w tyłek zostanie zbagatelizowane. Ale morderstwo to morderstwo, włamanie to włamanie i rozbój to rozbój. Tutaj nie ma dużego pola do popisu. Gwałt to też raczej nie jest kwestia dyskusyjna.