Wpis z mikrobloga

@Asterling: Ok, masz rację. To raczej oficjalne stanowisko episkopatu, które biorąc pod uwagę, że żyjemy w Polsce, wcale nie musi być zgodne z Watykanem. Jak by nie było, mam nadzieję, że wiesz o co mi chodziło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 23
@Asterling Gdyby to nie było zgodne z KK to KK by interweniował. KK to instytucja ściśle schierarchizowana z określoną polityka. Jak ksiądz by zaczął głosić nauki kompletnie sprzeczne z KK to by go przełożeni ukarani, nakazał milczenie czy wprowadzili inne sankcje. Mają ku temu narzędzie. A podręczniki są przecież pisane pod nadzorem KK. Wiec nie ma tu miejsca na swobodę.
  • Odpowiedz
@Lukardio: Jestem ofiarą tego przekazu. Nie zapomnę, jak pierwszy raz w życiu odważyłem się umyć penisa pod napletkiem. W pewnym momencie przestraszyłem się, że mam tę słynną stulejkę, a po prostu tam zasechł brud.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: Przecież ciągle się czyta o właśnie np Polskich księżach przeczących temu co głosi KK.


Ci księża którzy wadza KK są uciszani są do tego procedury. A inni widocznie tak nie przeszkadzaj KK jak by się wydawało na pierwszy rzut oka.
  • Odpowiedz
@Lukardio: A później molestowane dziecko boi się o tym komukolwiek o tym powiedzieć, bo przecież nie wolno i wujek, ksiądz albo pan z lizakami pewnie nie zrobił nic złego.
Albo 13-latka zajdzie w ciążę, bo nie wiedziała, że trzeba się zabezpieczać.

Seks jest częścią ludzkiej natury i udawanie aż do ślubu, że ta sfera życia nie istnieje, jest idiotyzmem.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Zgadzam się z Tobą. Nie jestem z tych, którzy chcą dzieci w przedszkolu uczyć masturbacji, ale nie popadajmy w skrajność także z drugiej strony. Skoro w Polsce piętnastolatkowie mogą legalnie utrzymywać kontakty seksualne (co moim zdaniem jest całkiem naturalną i rozsądną granicą), to jakakolwiek edukacja seksualna/przygotowanie do życia w rodzinie powinny być prowadzone w taki sposób żeby przed osiągnięciem w.w. wieku młody człowiek był w pełni świadomy wszystkich plusów
  • Odpowiedz