Wpis z mikrobloga

@tacky: ?
@radekrad: stawiając shorty praktycznie zawsze odbija. jak sinusoida dużęj częstotliwości. A bank potrafi upaść. Ile to już skoków i spółdzielczych padło w ostatnim czasie? O innych instytucjach pokroju ambera nie wspomnę.
@Atexor: Odstawianie banków w kąt, to jest to :)
BTC jest dla każdego banku niezłą konkurencją, z czego wynikają różne blokowania przelewów jak chcemy zakupić sobie BTC na jakiejś giełdzie/kantorze Bitcoinowym (ʘʘ)
Władza im się wymyka spod kontroli i to jest piękne. Gdyby im się władza nie wymykała, to nie mieliby takiego bólu dupy o kryptowaluty jak je kupujesz.
@MelomanBTC:

z czego wynikają różne blokowania przelewów jak chcemy zakupić sobie BTC na jakiejś giełdzie/kantorze Bitcoinowym (ʘʘ)

Skąd ja to znam. Zrobiłem parę przelewów - w przypadku t-mobile normalnie przeszło, w przypadku ING musiałem czekać na telefon od ING, gdzie zadali bezpośrednie pytanie - "Czy przelew idzie na zakup kryptowalut"? No i parę potwierdzeń, jak pesel itp. A co im kurffa do tego... moja kasa.

Dlatego liczę,
Pamiętam czasy jak jeszcze reklamowali w TV po 5-7% i już wtedy uważałem, że to dość ubogo.


@Atexor: Ile by nie było to zawsze będzie ubogo. Nie wiem po co sobie zawracasz głowę drobniakami i bankiem, który lada dzień upadnie.( ͡º ͜ʖ͡º)
@irezwi: oszczędzanie to zachowanie tego co się ma na późniejszy termin bez dodatkowego zarobku. Chociaż patrząc na te 2% w skali roku to coś w tym jest.

Ogólnie denerwuje mnie określenie konta "oszczędnościowe" bo masz ten 1.5-2%. Mimo, że praktycznie nic na nich nie zarobisz, to poniekąd inwestujesz, bo powiększasz swój kapitał. Już prędzej zrozumiałbym oszczędnościowe, bo np. nie płacisz za prowadzenie konta, czy kartę. Tylko aby kasa leżała zamiast w
@irezwi: bardzo-krótkoterminowo wątpię, tylko to robota głupiego i bez botów nikomu nie chce się ciągle otwierać i zamykać pozycji.

Mając btc w offline portfelu, bezpiecznie schowanym w 2 backupach również znikome. Ale btc jest zbyt skomplikowane i prostsi ludzie wolą iść do żydobanku.
@irezwi: coraz więcej osób wie. Starsi umierają, młodsi bardziej obyci w internecie, a nawet na głupim onecie pisali o kolejnym rekordzie bitcoina. Ktoś sprawdzi ciekawy co to jest i może wejdzie w rynek. A potem poczta pantoflowa.

Jak myślisz, skąd ten boom na btc w tym roku? Powoli się popularność nakręciła, ludzie widzieli wzrost i kolejni dołączali powodując jeszcze większe wzrosty, bo chomikują. Nawet teraz na Mirko co jakiś czas ktoś
@irezwi: oni także. I czasem robią "pompy" na innych kryptowalutach. Niemniej jednak oni sami są "za biedni" aby zachwiać samym rynkiem BTC. W ogóle jestem ciekaw jak by sytuacja wyglądała, jakby jakiś miliarder się zainteresował kryptowalutymi.