Wpis z mikrobloga

#aclmodteam tworzy moda Tor Kielce do #assettocorsa, a ja również jestem w składzie, więc podzielę się z mirko tym, co udało nam się zrobić od ostatniego wpisu.

Ja wyciąłem z LiDARa nitkę, @RealAKP ją wygładził, tak aby zawieszenie nie wbijało się w samochód, dodał teren i rozłożył obiekty (nie brzmi to jakoś skomplikowanie, ale to serio żmudna robota a Real wykonał ją świetnie). Mod to narazie mała pętla, czyli ta, która jest najczęściej używana w rzeczywistości, teren dookoła niej i jakieś podstawowe obiekty. Na gifie możecie zobaczyć tam pewnego sympatycznego pana, który czeka na zriggowanie, po to aby miał jakieś prawilne pozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są znaki, są barierki, a te chociaż mają obecnie kolizje to i tak nie potrzebujemy tych kolizji jakoś super dokładnych, więc zastąpimy je niewidzialnymi boxami w odpowiedniej skali i rotacji (po prostu nie potrzeba aby miały aż taką dokładność żeby każda przerwa pomiędzy belkami była bez kolizji, a każda belka miała osobną jeśli wiecie o co mi chodzi). Ja dzisiaj skupiłem się na konfiguracji shaderów, ustawień tekstur oraz lekko zahaczyłem o temat różnorodności powierzchni w grze (np. różna przyczepność na różnych obiektach). Nitka, po której obecnie jeździmy to sam fizyczny mesh, będzie on nierenderowany w grze, ponieważ może być zasobożerny. Na nim dodamy lekko uproszczony mesh wizualny, który będzie renderowany, lecz fizyka będzie liczona tylko na meshu fizycznym. Zapraszam do zadawania pytań.

Pozwolę sobie tagować #gamedev , #simracing i #acleague bo może być to dla Was interesujące
ryczek02 - #aclmodteam tworzy moda Tor Kielce do #assettocorsa, a ja również jestem w...

źródło: comment_CH75dlyzldaWDsUymgPRvXvQawkxwEz3.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@ofczy: mam nadzieję, ale mi to jeszcze trochę zejdzie zanim pójdę do pracy biorąc pod uwagę, że 02 w moim nicku odnosi się do mojego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ryczek02: Wiesz, to ze robisz cos takiego to dla mnie, jako kogos kto cie moze zatrudnic, ze ci sie chce a nie siedzisz i pachniesz i oczekujesz od swiata. Jezeli masz te 15 lat to luz - za 3 lata bedziesz miec takiego skilla, ze bedzie instant hire. O ile tego nie #!$%@? :)
  • Odpowiedz