Wpis z mikrobloga

Co po mat-fizie (i angielskim)? I gdzie? Politechnika Warszawska, Gdańska, AGH? Jakieś ciekawe, nowe kierunki? Jak z pracą (wiem, że jest strona ministerialna, ale chcę was poczytać)? Jak wasze doświadczenia? (Matura w tym roku)

B. lubię fizykę, do matmy miłość trochę stopniała, ale nigdy nie była duża. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Parę lat temu myślałem po prostu o fizyce (na PW np.), ale wydaje się to zbyt ogólne, zbyt nauczycielskie(?), i mało atrakcyjne.
Najlepszym rozwiązaniem chyba byłaby mechatronika. Trochę popularna i oblegana (czy to dobrze?).
Poważniej teraz myślę o studiowaniu informatyki, byłem do tego sceptyczny, bo "papierek i tak nic nie da", a programowania (bo o to mi głównie chodzi) mogę się nauczyć na boku ucząc się na innym kierunku. Ale w sumie dużo osób na to idzie...

Coś o mnie? Trochę doświadczenia z montażem filmowym który lubię, ale tu wolę być samoukiem, a studia poświęcić na coś innego ;) Ewentualnie za te 5 lat wybiorę montaż :P
Informatyka? Programowanie? Takie śmiechu warte, gdyby nie zelent i jego programowanie webowe, tobym nie twierdził, że programowanie lubię. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łatwiej mi idzie wymyślanie "logicznego" programu, niż jego napisanie, bo kompletnie tego nie umiem; miałem np. parę prób do Unity - wiedziałem jak co logicznie, matematycznie zakodować, ale nie umiałem rozgryźć języka C# - nawet z tutorialami (chcąc je wykorzystać po swojemu, nie przepisywać).
W sumie pytam, bo jestem niezdecydowany - gdyby nie fizyka, którą lubię, czuję, że mógłbym iść nawet na jakieś humanistyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°), nigdy nie byłem do końca w pełni ścisłowcem. Trochę też pisałem bloga, jakieś opowiadania, ale to wiadomo - we własnym zakresie, nie chcę iść na studia uczyć się gramatyki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno nadawałbym się na AGH, ale nie chciałem się uczyć języków obcych, wosu czy historii ( ͡° ͜ʖ ͡°) 15k przepadło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak sobie myślę, że chyba jestem tym typem, co mógłby zostać na uczelni i dalej się kształcić, czy też rozwijać naukę do przodu, co byłoby chyba spełnieniem moich marzeń. Ale w fizyce?
Co warto? Jakieś inne ciekawe uczelnie? Inne pomysły?

#studia #studbaza #licbaza #matura2018 #matura #pw #politechnikawarszawska #politechnikagdanska #agh #kierunkistudiow #fizyka
  • 10
  • Odpowiedz
@Zacny_Los:

Fizyka teoretyczna zdecydowanie. Przede wszystkim nauczą cię myśleć, a przy okazji zdobędziesz wiele praktycznych umiejętności, np. programowania, porządnej analizy statystycznej itd.
Fizyka to wcale nie jest nauczanie. To jest ostatnia rzecz, którą warto po fizyce robić...
Np. w fizyce cząstek elementarnych bardzo wiele grup w Polsce współpracuje bezpośrednio w eksperymentach prowadzonych w CERNie, np. NA61/SHINE, a można w czymś takim uczestniczyć już na poziomie studiów licencjackich. Pracę po tym znajdziesz
  • Odpowiedz
@Zacny_Los sam studiowałem Mechatronikę i mogę polecić komuś, kto nie ma pomysłu co do kierunku studiów i tego co chce robić później, jest trochę programowania, więc jak ktoś się weźmie sam to i pracę później znajdzie

A jeśli chodzi o fizykę to jest coś takiego jak fizyka techniczną, podejście bardziej od strony inżynierskiej i też jest sporo programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Fizyka teoretyczna zdecydowanie


@urotsukidoji: Kurczę, zachęciłeś mnie ;)
Ciągle jakoś szukam czegoś innego, a to dlatego, że trochę "głupio" byłoby mi to wybrać. xD Rozumiesz, jest wiele praktycznych kierunków, a miałbym wybrać takie "przedłużenie szkoły". Ale mnie kusi ten CERN i tego typu sprawy xd. Nie wiem, nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@Zacny_Los: AGH IMiR

Generalnie zaczne od klasyka: "Lepiej #!$%@? drzeć po żwirze niż studiować na IMiRze" ( )
Jak ci za dobrze w życiu, czujesz się szczęśliwy, spełniony, ale z drugiej strony brakuje ci wyzwań, to idziesz na IMiR. Będziesz miał co opowiadać wnukom xD

Na Mechatronike AGHowską idziesz jak nie wiesz, co chcesz w życiu robić. Po drugim roku przekonasz się, że to co piszą
  • Odpowiedz
@Zacny_Los: Ja też polecę fizykę, tylko że na UW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fizyka techniczna to jest gówno - dużo więcej się nauczysz na porządnym uniwersytecie (UW/UWr/UJ). Jakby Ci kariera naukowa nie wyszła to po fizyce zawsze zostają finanse/bankowość/ubezpieczenia. Jak jesteś niezdecydowany to rozważ MISMaP ewentualnie jakiś jego lokalny odpowiednik i rób fizykę i informatykę jednocześnie.
  • Odpowiedz