Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: @czarna__jagoda: Krzysiu jeszcze brzmi spoko, choć może dlatego wydaje się być sztuczny, ponieważ rzadko się go słyszy gdy używa gwary. Najbardziej przeboleć nie mogłem jak Kulesza kaleczyła śląską gwarę w "Jestem modercą" i jeszcze dostała Orła za tę rolę( ͡° ͜ʖ ͡°)
sylwke3100: @czarna__jagoda: Krzysiu jeszcze brzmi spoko, choć może dlatego wydaje się być sztuczny, ponieważ rzadko się go słyszy gdy używa gwary. Najbardziej przeboleć nie mogłem jak Kulesza kaleczyła śląską gwarę w "Jestem modercą" i jeszcze dostała Orła za tę rolę( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xstempolx @Dziadek93: No zależy w którym mieście mieszkasz i w jakim środowisku się obracasz. Dla mnie on brzmi jak Gorol co się tu
@sylwke3100: Nie przeczę, że tak jest z Respondkiem, bo nawet będąc w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, we wprowadzającym filmie Respondek bez wątpienia ma najgorszy akcent, ale można przymknąć na to oko, bo jest, np. kiepskim aktorem. Jestem wychowany w Zabrzu, ciężko tu spotkać hanysa, a co dopiero takiego z pradziada, który u Niemca pracował, ale jednak lata przebywania w regionie wyczulają na tego typu gadkę, kto fałszuje, a kto nie.