Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona właśnie zaczyna 28 godzinę pracy jako lekarz. Poszła wczoraj rano do pracy, po pracy od razu na dyżur, w nocy z powodu przemiału pacjentów nic nie spała, a teraz ordynator zabronił jej zejść po dyżurze. Jest rezydentem, więc za godzinę pracy w normalnym trybie dostaje 14zł/h netto, na dyżurze (obowiązkowym w ramach specjalizacji!) otrzymuje 21,5zł/h netto. Tak więc jeśli ktoś ma na dolnym śląsku kogoś na kardiologii to życzę powodzenia. Tak wygląda praca lekarskich "krezusów" w naszym kraju.

#medycyna #porozumienierezydentow #gorzkiezale
  • 271
  • Odpowiedz
@ediz4: Nikt w dwóch szpitalach, w których mi przyszło pracować, takich pensji za pełny etat nie widział. Przykro mi - nie jesteś w tej dziedzinie żadnym autorytetem:) 3000 netto dla specjalisty, 2200 netto dla rezydenta - naprawdę ci nie wstyd? Jesteś człowiekiem bez wstydu?

Ten film jest rzeczywiście solidnym argumentem w naszej dyskusji.

Możemy też porozmawiać o etyce pacjentów. Identyfikujesz się z tym agresywnym, przywożonym na SOR, który szarpie pielęgniarki?:) Bo składki płacicie takie
  • Odpowiedz
Ale to byłby szantaż gdyby ode mnie cokolwiek zależało


@tahti: Nie ma znaczenia. To wiele świadczy o człowieku. A szczególnie o osobie obdarzonej społecznym zaufaniem. Dajta więcej kasy bo będziecie umierać.

Ja ci tylko przedstawiam wizję, która ewidentnie wynika ze statystyk...

Ze statystyk również wynika że brakuje u nas spawaczy którzy mają lepsze stawki na zachodzie. Nikt im jednak takich stawek nie da bo by musieli interes zwinąć. Takie uroki
  • Odpowiedz
Nie sadze - Internista z 10 letnim doswiadczeniem ma w powiecie kontrakt na 5k brutto. Wiec analogicznie - gdzie pojedzie ukrainski rezydent, do polski orac etat za 500 Euro, czy do Niemiec gdzie na start dostanie 2600?


@tahti: lekarzy boli to, że nie mogą przyjmować tylko prywatnie - gdy kasują po 100-500 zł za poradę w tempie 3-4 pacjentów na godzinę ;)

Ciekawe czy te 4/5 równie długo się kształciło,
  • Odpowiedz
@lalalandou: Ty również. Ja bardziej wierzę statystykom niż jakiemuś sfrustrowanemu anonowi z wykopu.

Nikt w dwóch szpitalach, w których mi przyszło pracować, takich pensji za pełny etat nie widział. Przykro mi - nie jesteś w tej dziedzinie żadnym autorytetem:) 3000 netto dla specjalisty, 2200 netto dla rezydenta - naprawdę ci nie wstyd? Jesteś człowiekiem bez wstydu?...

I kto to mówi. Facet który stosuje szantaż na stronie ze śmiesznymi obrazkami. Dawajta wincyj bo będziecie umierać a ja będę się śmiał.

Możemy też porozmawiać o etyce pacjentów. Identyfikujesz się z tym agresywnym, przywożonym na SOR, który szarpie pielęgniarki?:) Bo składki płacicie
  • Odpowiedz
zapłacić 200zł hydraulikowi albo zostawić 350zł u fryzjera nie boli nikogo, zapłacić lekarzowi z 20 letnim doświadczeniem stówę


@tahti: na pewno nie za godzinę za samą robociznę. Ja sugeruję, żebyście zaapelowali do waszych starszych kolegów i mentorów, żeby się z wami podzielili a nie do biedniejszych ludzi, żeby wam dali bo się wam należy elito narodu, która siedzi na wykopie i śpi w czasie pracy.
  • Odpowiedz
@damastes:


@tahti: ja i tak chodzę do prywatnej opieki bo tam potraficie przyjmować od rana do wieczora i być mili dla pacjenta. Takiego burdelu jak sobie i nam zrobiliście w państwówce mogłaby pozazdrościć niejedna burdelmama.
  • Odpowiedz