Wpis z mikrobloga

@polecam_poczytac_heideggera: Chodzi jej bardziej o to, że Polacy-katolicy nie zgadzają się z głównym nurtem kościoła płynącym teraz z Watykanu. Że papież jest za przyjmowaniem uchodźców, tolerancją etc. I w tym jest problem. W tym zakresie się z nią akurat zgadzam, ale mówienie, że chrześcijaństwo w Polsce się nie przyjęło to w mojej opinii totalny absurd.
  • Odpowiedz
@mescal555:

mówienie, że chrześcijaństwo w Polsce się nie przyjęło to w mojej opinii totalny absurd.

Historycznie rzecz ujmując, to takie zdanie jest absurdem. Przypuszczam, że to mógł być jakiś skrót myślowy w stylu "w Polsce współczesny nurt chrześcijaństwa się w ogóle nie przyjął". Rzecznikiem Gretkowskiej nie jestem, to tylko moja interpretacja.
  • Odpowiedz
@mescal555: nie przyjęło się "współczesne chrześcijaństwo" tolerancji dla nowych idei kulturowych lansowanych przez lewicę. O ile pamiętam nikt 'z góry' nie zmienił Pisma Świętego żebyśmy mieli rewidować swoje poglądy, sodomici pozostają sodomitami.
  • Odpowiedz
@mescal555: Ona ma rację. A jak tego nie widzisz, to jesteś hipokrytą nazywając lewaków głupimi. Większość (potrzebne źródło) Polaków to zawistne Janusze, niemiłujący bliźnich, niewybaczający. Chrześcijanie tacy nie są.'
  • Odpowiedz