Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że szkoła średnia here. Jeszcze 2 lata i koniec z tym cyrkiem. W 1 klasie 8 razy byłem u dyrektora bo nauczycielkom nie podobało się że;
A) nie mówię per Pani Profesor (mimo że nie ma tytułu)
B) chodzę w butach bez białej podeszwy (szkoła twierdzi, że ma to w regulaminie ale nie przewidzieli że go przeczytam - nie ma wzmianki
C) nie chce oddać telefonu nauczycielce na kartkówce, żebym
@delo86: ale to że szkoła kojarzy się z czymś dobrym to jedno, ale tęsknienie za tymi czasami i chęć powrotu to drugie. Wspomnienia może mieć dobre, ale tęsknienie za brakiem wolności, ograniczonymi możliwościami itd?

Dla mnie szkoła to był czas zmarnowany, ale nie zaliczam od tego jakiś interakcji z innymi, bo to nie był element szkoły, to były przerwy i łamanie zasad (przecież na lekcji nie można rozmawiać) lub ten 1
@rezystor: To uczucie kiedy gówniaki muszą robić jakieś tabelki w excelu, a ty sobie przeglądasz śmieszne kotki na wypoku, tylko raz na jakiś czas robiąc obchód przez klasę, czy sobie przypadkiem na fejsbukach nie siedzą.. ( )

PS. Nie, nie jestem nauczycielem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fortheworld: Dałbym minusa gdybym mógł. Już pisałem, że autentycznie nienawidzę państwowego, otępiającego, niszczącego indywidualizm człowieka systemu edukacji w PL, skonstruowanego na pruską modłę.

Dziękuję Bogu że lata edukacji (przynajmniej te na poziomie podstawówka-gimnazjum-technikum) mam już dawno za sobą. Nie mam za dobrych wspomnień ze szkół. Nie mówię o znajomych i towarzystwie, ale o programie, kadrze nauczycielskiej, dyrekcji (z jednej szkoły byłem wyrzucony na kopach w atmosferze skandalu za zabawy materiałami wybuchowymi
Mam 15 lat, właśnie poszedłem do 3 gimnazjum.
Siedzenie przez 45 minut, brak możliwości odezwania się do kogokolwiek, brak możliwości napicia się lub zjedzenia czegoś gdy jest się spragnionym lub głodnym. Uczenie się na pamięć głupich sztywnych formułek wciskanych przez ludzi, którzy są nauczycielami głównie z przypadku. Brak możliwości kupienia czegokolwiek w sklepiku szkolnym(Bo go nie ma), a wychodzenie poza teren szkoły jest karane punktami na minus(Od -50 do -300). Obowiązek noszenia