Wpis z mikrobloga

Mirki, poważne pytanie, czy jest jakaś 'cicha' klawiatura mechaniczna? Żona i córka się irytują jak po nocy naginam w #csgo i spać nie mogą. Trochę racji, jest naprawdę głośno - klawisze słychać nawet za zamkniętymi drzwiami na parterze jak siedzę na pietrze. Mogę kupić membranowa, ale to już jest lipa. Nie znam się na klawiaturach, ale może te różne kolory chery są cichsze? Ja gram w słuchawkach wiec i tak tego nie słyszę, ale faktycznie jak coś próbowałem coś pisać w mailu lub w rodzie to wyciągam laptopa ( ͡º ͜ʖ͡º) #pcmasterrace
  • 13
@thestructor: a nie ma czasami czegoś takiego jak podkładki pod te klawisze? W sensie, że wiesz; wyciągasz klawisz, podkładasz ww. podkładkę i wkładasz z powrotem?
@Tosiek14: powiem ci ze mam 32 lata gram odkąd pamietam i mam mechanika od 2 miesięcy. Ciężko powiedzieć dlaczego jest lepiej, ale różnica jest zauważalna, nie ma przypadkowych kliknięć. Hałas jest potworny, ale jak grasz na słuchawkach to przeszkadza innym poza tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tosiek14: Tak, różnica jest ogromna.

@thestructor: Nawet nie podałeś modelu switchy/klawiatury. Jednym ze sposobów jest podłożenie pod klawiaturę czegoś miękkiego, ręcznik czy coś. Dodatkowo można kupić za grosze o-ringi do wyciszenia. Co do samych switchy to istnieją klawiatury z Cherry MX Silent, które też wyciszają. Aczkolwiek nie wiem, czy warto.

Jeśli masz klawiaturę z MX Blue albo odpowiednikami to tego charakterystycznego kliku się nie da wyciszyć.

Klawiatury Logitecha (np. G413)
@thestructor: Zależy jaką masz obecnie klawiaturę i co chcesz uzyskać.
MX Silent mogą się sprawdzić, można ich kulturę dodatkowo poprawić o-ringami(ale astronomicznego efektu nie uzytskasz). Same oringi kup u chińczyków za kilka dolarów, a nie w Polsce za 50zł xD