Wpis z mikrobloga

@odwrocone_ytrewq:
1. Bo trenuje w parku do street workoutu, ale nie jestem frajerem i wiem, że robienie tysiąca pompek nie zapewni hipertrofii.
2. Tempo wykonywania ćwiczenia, odpowiednia proporcja między fazą ekscentryczną a koncentryczną jest bardzo ważna i chciałbym użyć tego potężnego narzędzia, ale nie wiem jak.
@odwrocone_ytrewq: Dipsów nie robię. Wiem dziwne. Triceps ćwiczę pompkami (ze schodzeniem poniżej linii rąk, ręce na podwyższeniu, tak lepiej rozciąga się klata), i potem pike pushupami (wkurza mnie to, że nie znam polskich nazw xD). Nogi ćwiczę osobno z obciążeniem (worek treningowy kładę na bark). Ale robię 90 przysiadów i wykroki, więc to raczej nie jest najlepsze obciążenie xD)
@DywanTv: jak chcesz ćwiczyć jakąś tam wytrzymałość metaboliczną to tak. Jak chcesz ćwiczyć siłę lub moc, to faza koncentryczna jak najszybciej. Sama chęć zrobienia czegoś szybciej daje lepsze efekty - fakt naukowy
@DywanTv: bertiemu chodzi o to, że jeżeli dajmy potrafisz wycisnąć 140kg na klatę, a później założysz na sztangę 100kg to możesz wywrzeć tą samą siłę na te 100kg co przy 140kg, tylko wtedy sztanga porusza się dużo szybciej.

Idąc tą samą filozofią wykonywanie ćwiczenia powoli redukuje wymaganą siłę do minimalnego poziomu.

Możesz też poczytać o treningu okluzyjnym (tzw. kaatsu) jeżeli nie masz dostępu do większego ciężaru.
@threnuc: @berti: A co z np. Jackiem Bilczyńskim? Z tego co mówi, to wolniejsze wykonywanie ćwiczenia dłużej będzie napinało mięśnie. Czyli np. maks wyciskasz 100kg 5 razy. Progresujesz robiąc 100kg 5 powtórzeń, ale wolniej, dzięki czemu mięśnie są w napięciu dłużej. Gość wydaje się mieć ogromną wiedzę.
DywanTv - @threnuc: @berti: A co z np. Jackiem Bilczyńskim? Z tego co mówi, to wolnie...
@DywanTv time under tension może mieć przełożenie na hipertrofię mięśniową, ale widziałem dużo badań niejednoznacznych jeśli chodzi o wpływ tego parametru w porównaniu z innymi jak objętość treningowa, obciążenie mechaniczne, itp.
Do treningu outdoor potrzebujesz mocy. Moc to siła na jednostkę czasu. Twoja moc jest większa jeśli jesteś silniejszy, szybszy, lub jedno i drugie.