Wpis z mikrobloga

@l-da: dzieki, pojade na inny komisariat bo to jest #!$%@? jakas kpina, znam tego czlowieka, mam wszystkie jego dane ale co z tego, NIE DA SIE PSZE PANI
@turtelian: dzieki za info. Mam szczera nadzieje, ze jednak falszywe info
@l-da: gówno nie obdukcja. podstawa prawna do obowiązku pokazania dokumentów z obdukcji.
@Bimbay: idź i powiedź, że chcesz mieć na piśmie odmowę przyjęcia zawiadomienia. możesz iść na dyżur do prokuratury i tam zgłosić.
@Bimbay: wszędzie można trafić na policjanta idiotę, ciężko jest ocenić czy w większej komendzie, jest mniejsza szansa, więc po prostu trzeba próbować i pamiętaj, żeby składać zawiadomienie do protokołu, a nie ustnie.
możesz też udać się do prawnika, wtedy on będzie ogarniał za Ciebie takie rzeczy i będziesz mniej się męczyła, zwłaszcza jeżeli piszesz o sprawie z oskarżenia prywatnego.
@Bimbay: na logike jesli : nie masz sladów popelnienia przestepstwa + nie ma zadnego nagrania innego dowodu lub ewentualnie niezaleznych swiadkow to nic nie zdzialaja (a przynajmniej nie powinni nic zdzialac bo tak mozna by bylo kazdego pomówic) jedyne co to powinni wezwac tamta osobe i zapytac czy przypadkiem nie popelnila tego czynu.
@turtelian: przejde sie jeszcze po sasiadach, moze ktos widzial co sie dzialo albo slyszal ale bal sie wyjsc z mieszkania. Przynajmniej mialabym swiadka jakiegos
@trapped: dziekuje Ci bardzo za konoretne rady, wykorzystam je
@Tuff: ja ta osobe znam. Bede probowala, jesli mi odmowia na kolejnej komendzie to poprosze o odmowe na pismie i pojde po jakas pomoc prawna czy cos
@turtelian: zgłoszanie takich zdarzeń jest bardzo ważne, bo jeśli dana osoba stosuje przemoc w stosunku do więcej niż jednej ofiary, w momencie, kiedy w aktach będzie wzmianka o innych tego typu czynach, wtedy powinno to być zupełnie inaczej potraktowane.
@Daleki_Jones: Jesteś durniem.
@Bimbay: weź jakąś upartą koleżankę i rządaj przyjęcia zgłoszenia - do skutku.