Wpis z mikrobloga

Film maczany w wódce, czyli ciąg dalszy eksperymentów. Następnym razem potrzymam zdecydowanie krócej, wydaje mi się że godzinka powinna wystarczyć! Fujicolor 200 naświetlany jak 100, ręcznie wołany w tetenalu. W międzyczasie przerzuciłam się na pentaxa super me :) wrzucę kilka innych fotek w komentarze #fotografia #fotografiaanalogowa #fotouogolnienie
Uogolnienie - Film maczany w wódce, czyli ciąg dalszy eksperymentów. Następnym razem ...

źródło: comment_BUgbZqHyS71THPkCPIuhmH4IFRMbwML7.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@RedBulik tylko musze zaznaczyc, ze ja tylko wywoluje filmy, nie doszlam do odbitek bo na to trzeba miejsca! Do negatywow potrzebujesz zlewu z ciepla woda do ogrzania chemii, koreksu, przyda sie lejek, zestaw chemii (sa gotowe zestawy ktore rozcienczasz i mozesz trzymac w butlach przez kilka tygodni) i rekaw ciemniowy. To ostatnie to takie ustrojstwo zastepujace ciemnie, a da sie w nim latwo przelozyc film fo koreksu. Pozniej reszte procesu przeprowadza
  • Odpowiedz
@Uogolnienie: Nie przejmuj się tym co gadają i rób to co lubisz :) Co prawda zgodzę się, że kompozycyjnie te zdjęcia nie są za dobre, ale za pomysł wywołania i uzyskany klimat cenię. I czekam na więcej :)
  • Odpowiedz
  • 0
@crazy_mole oj nie przejmuję się! :D zawsze dobrze posłuchać konstruktywnej krytyki, bo jak ktoś wyżej napisał, mi samej ciężko ocenić własne prace. Większość i tak nie ujrzy światła dziennego, za to każde złe zdjęcie przybliża mnie do tych lepszych. A profity są, więc lepiej na razie być nie może ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@rzabulencja tu własnie chodzi o jego zniszczenie, ale nie naswietlenie przy okazji. Wrzucilam film do wodki, pozniej w ciemni (tzn lazience) rozwinelam, wysuszylam suszarka (sama temperatura tez ma wplyw na negatyw, rrzeba uwqzac. Jednym z pierwszych eksperymentow bylo piecznie filmu w piekarniku, w ten sposob sztucznie sie go postarza), zwinelam, wrzucilam jeszcze na 2 tygodnie do ryzu (mokry negatyw nie przesuwa sie plynnie i zacina apara, wiec lepiej dac mu spokojnie
  • Odpowiedz
@Uogolnienie: podobają mi się twoje prace, chyba sam bym się zabrał za to bo mam w szafce parę starych dobrych aparatów, zenit, praktika, nawet jakiś dwu obiektywowy się znajdzie, jak wygląda kwestia z kliszami, cena, dostępność, które są dobre które złe ? wywoływanie widzę post wyżej ale też chętnie bym coś usłyszał
  • Odpowiedz
  • 1
@krzyskle jestem fanka przeterminowanych, amatorskich filmow. Szukam ich na allegro, czesto udaje sie złapać fujicolor lub kodak za 3-4 zl z terminem do 2012 (troszke mocniejsze ziarno i cieple kolory mi nie przeszkadzaja, ale trzeba byc swiadomym tych wad). Ich nieprzeterminowane odpowiedniki to ok 9 zl za rolke z 36 klatkami. Warto kupowac hurtem, poszukac sprzedawcow ktorzy pozbywaja sie zapasow. Do zdjec lepszej jakosci (ktore po poprawnym wywolaniu i zeskanowaniu wygladaja
  • Odpowiedz