Wpis z mikrobloga

Mirki z #lodz został mi miesiąc do wesela i muszę się rozejrzeć za pełnym zestawem czyli #garnitur, #koszula, #buty .
Chciałbym, żeby całość zamknęła się w kwocie ok. 800 zł, niestety zestaw budżetowy jak na studenta przystało. Garnitur chciałbym dorwać w okolicach +/- 500 zł i moje pytanie co polecacie?

Czytałem już wcześniejsze posty o outlecie PAWO w Pabianicach i ich salonach w ptak outlet, jest jeszcze Lavard i Pawis na Starorudzkiej. Ktoś również polecał sklep Perfect Man w Zgierzu. Co sądzicie o tych sklepach? Może jeszcze Próchnik? Albo może spróbować celować w sieciówki jak Bytom czy Wólczanka? Tylko tam chyba przydałby się trochę większy budżet?

Chciałbym garnitur, który nie jest jakiś bardzo wystrzałowy, w końcu to nie karnawał, ale jednak coś trochę bardziej na czasie/w obecnym trendzie, niż można jeszcze często zobaczyć na różnych bazarkach/rynkach (tam odnoszę wrażenie, że wszystkie garnitury są takie same, a różnią się jedynie rozmiarem i kolorem).

Generalnie z tego co przeczytałem to PAWO chyba prezentowałby się naprawdę dobrze jakościowo. Jak to się ma do takiej wólczanki?

Nie ukrywam, że przydałby się taki sklep, w którym doradzą mi również co wybrać. Koszulę myślę, że chciałbym białą, garnitur myślę jakiś slim fit dla niskiej osoby (ok.170-175 cm wzrostu, waga 65kg, ale "mikrokoksy" i nie jest źle).

Zastanawiam się nad kolorem garnituru, słyszałem, że granatowy jest najbardziej uniwersalny. Mam czarne włosy, czarny zarost, ale nie jakąś wielką brodę raczej taką tygodniową, karnacja ciemna, ale nie jestem opalony bo "mirko piwnica". Wyglądam tak jak w miniaturce, nie chcę robić pokażmordę.

Przydałby mi się sklep gdzie trochę mną pokierują, coś doradzą, póki co jestem pewien, że chciałbym białą koszulę i garnitur na osobę dość szczupłą, dobrze dopasowany, a nie takie, które widzi się na weselach - jak worki na ziemniaki. Mam dość krótkie ramiona, więc też taki przybytek gdzie ewentualnie byłaby możliwość zrobić jakieś poprawki, tu coś skrócić, tu coś zmienić tak, żeby to dobrze wyglądało. W tym budżecie zdejmą ze mnie miarę i będziemy próbowali coś dopasować? Bo w Ptaku kiedyś słyszałem, że szyją pod wymiar, ale to raczej chyba chodziło o poprawki.

Do spraw typowo modowych przejdziemy później jeśli będzie jakiś odzew.
Wołam użytkownika @Xune bo widziałem jak się udzielałeś w podobnym temacie i chyba jesteś z Łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lodz #modameska #ubierajsiezwykopem #klasycznaelegancja #wesele #garnitur #krawiectwo #pabianice
  • 50
@Dr_Manhattan: Wydaje mi się, że jakość będzie podobna w każdym, ale wizualnie chyba Pawo wygląda najlepiej, bo mają najszersze klapy w marynarkach. Najlepiej na przymiarki garniturów iść w butach i koszuli. No i pamiętaj, że skrócenie, czy zwężenie nogawek w spodniach, to jest kilka zł u krawca, więc spokojnie możesz wziąć odrobinkę większe ze sklepu.

Ogólnie w tej książce, do której dałem ci link są fajne rysunki, które pokazują kiedy garnitur
@Dr_Manhattan: jak jesteś 'student' to możesz pewnie coś sensownego wypożyczyć.. może w tym kierunku skupić poszukiwania.. co prawda pewnie buty i koszulę musiałbyś ogarnąć swoje, ale to i tak do przodu..
@Gaius: Czytam teraz o twarzach, które mają wysoki i niski kontrast, powoli skłaniam się ku garniturowi w kolorze granatu (chociaż tutaj tych granatów też jest wiele odcieni do wyboru). U mnie byłoby to coś takiego jak tutaj na zdjęciu + jeszcze mam krótką brodę, więc powiedźmy granatowa marynarka + czerwona/bordowa koszula byłaby ok? Albo czy do granatowej marynarki może być biała koszula (tylko wtedy jaki krawat?).
Dziękuję ślicznie za pomoc ;)
Pobierz Dr_Manhattan - @Gaius: Czytam teraz o twarzach, które mają wysoki i niski kontrast, p...
źródło: comment_xs13vBvl4Iv2vyomn8VoBRITxbNVeG23.jpg
@PeterFile: Generalnie tak najbardziej budżetowo to studenci polecili mi zaopatrzyć się w H&M (mają i sobie chwalą). Ale tam materiał pewnie tylko poliester, nie wiem jak z dopasowaniem, nikt nie doradzi i czy taki garnitur w ogóle (marynarka) nadawałby się do przeróbek. Wolałbym jednak coś lepszego nie ukrywam, niż ten H&M. Chyba, że założę stary ze studniówki, a więcej dam w kopertę - goście pewnie się ucieszą ( ͡° ͜
@Dr_Manhattan: Idz do van grafa w manu. Zarezerwuj sobie godzine. Wez kogos rozsadnego ze soba. Najlepiej kobietę. Poprzymierzaj nie patrzac na poczatku na cene. Po kilku probach bedziesz widizal w czym ci fajnie, a w czym wygladasz jak woz z weglem. Jesli nie chodzisz w marynarkach/garniturach i to ewidentnie jednorazowa akcja to potem poszukaj czegos tanszego w tym samym sklepie. Jesli nie i np bedziesz chcial wykorzystac marynarke do chodzenia do
@Dr_Manhattan: Granatowy garnitur + biała koszula najlepiej na spinki (biały kolor ma największy stopień formalności) + czarne buty + dodatki (np. pasek) w kolorze butów + biała lniana poszetka złożona w TV fold.
Krawat to ja bym osobiście jakiś bordowy/czerwony mp. taki: http://www.pewienpan.pl/pl/krawaty/1247-bordowy-jedwabny-krawat-w-blekitne-kropki-1247.html (fajnie, jakby był jedwabny)

Buty najlepiej tzw oxfordy/wiedenki, bo mają najwyższy stopień formalności. Mają zamkniętą przyszwę, jak na zdjęciu.
Pobierz G.....s - @Dr_Manhattan: Granatowy garnitur + biała koszula najlepiej na spinki (biał...
źródło: comment_9mQFM601AOQhkArYcd64QtJy1z2IMYs8.jpg
@Dr_Manhattan: inna lokalizacja, ale ja swego czasu w Lavardzie kupiłem garniak z 899 na 449, a jeszcze w momencie płacenia się okazalo że jakiś rabat nalicza dodatkowy i wyszło... 399. Nie pocę się w nim i nie błyszczy się jak reklamówka jednorazowa, tudzież butelka PET. Śmieszna cena wg mnie, polecam. Ewentualne przeróbki są gratis.
@Gaius O butach właśnie kiedyś czytalem, ze najlepiej oxfordki. Aktualnie mam coś takiego jak na zdjęciach i wydają mi się jakoś mało eleganckie. Jeszcze ten przód jest taki elastyczny, tak jakby się wyrobila ta faktura z przodu. Oxfordki będą miały ten przód bardziej "sztywny"? Krawat widzę bez udziwnien, po prostu elegancki. Cóż w końcu będę miał coś eleganckiego w swojej szafie, bo są duże braki
Pobierz Dr_Manhattan - @Gaius O butach właśnie kiedyś czytalem, ze najlepiej oxfordki. Aktual...
źródło: comment_BcUaGi0pVtD6Rb8gn9RBz89sVC025ze1.jpg
@Gaius: Dzięki za propozycję butów, bardzo fajnie wyglądają szczególnie właśnie te czubki, które w tych moich wydają mi się strasznie takie nieeleganckie. Tych Oxfordów też jest tyle do wyboru, że ból głowy, często są takie świecące, ja jednak wolałbym coś stonowanego. Nauka wiązania krawatu również będzie - podstawa.

Generalnie przeglądam te Oxfordy na eobuwie oraz allegro i w niczym nie przypominają tych pięknych klasycznych, które wrzuciłeś w tym zdjęciu poglądowym wyżej.
@Gaius: Będę codziennie śledził ten pierwszy link, może będę miał fuksa, chociaż chyba będzie ciężko bo u mnie numer to 41-42, czyli taki typowy, ale zaglądać nie zaszkodzi.
Polecasz jeszcze jakieś inne sklepy gdzie można zapolować "budżetowo" na Oxfordy?