Wpis z mikrobloga

Mirki z #lodz został mi miesiąc do wesela i muszę się rozejrzeć za pełnym zestawem czyli #garnitur, #koszula, #buty .
Chciałbym, żeby całość zamknęła się w kwocie ok. 800 zł, niestety zestaw budżetowy jak na studenta przystało. Garnitur chciałbym dorwać w okolicach +/- 500 zł i moje pytanie co polecacie?

Czytałem już wcześniejsze posty o outlecie PAWO w Pabianicach i ich salonach w ptak outlet, jest jeszcze Lavard i Pawis na Starorudzkiej. Ktoś również polecał sklep Perfect Man w Zgierzu. Co sądzicie o tych sklepach? Może jeszcze Próchnik? Albo może spróbować celować w sieciówki jak Bytom czy Wólczanka? Tylko tam chyba przydałby się trochę większy budżet?

Chciałbym garnitur, który nie jest jakiś bardzo wystrzałowy, w końcu to nie karnawał, ale jednak coś trochę bardziej na czasie/w obecnym trendzie, niż można jeszcze często zobaczyć na różnych bazarkach/rynkach (tam odnoszę wrażenie, że wszystkie garnitury są takie same, a różnią się jedynie rozmiarem i kolorem).

Generalnie z tego co przeczytałem to PAWO chyba prezentowałby się naprawdę dobrze jakościowo. Jak to się ma do takiej wólczanki?

Nie ukrywam, że przydałby się taki sklep, w którym doradzą mi również co wybrać. Koszulę myślę, że chciałbym białą, garnitur myślę jakiś slim fit dla niskiej osoby (ok.170-175 cm wzrostu, waga 65kg, ale "mikrokoksy" i nie jest źle).

Zastanawiam się nad kolorem garnituru, słyszałem, że granatowy jest najbardziej uniwersalny. Mam czarne włosy, czarny zarost, ale nie jakąś wielką brodę raczej taką tygodniową, karnacja ciemna, ale nie jestem opalony bo "mirko piwnica". Wyglądam tak jak w miniaturce, nie chcę robić pokażmordę.

Przydałby mi się sklep gdzie trochę mną pokierują, coś doradzą, póki co jestem pewien, że chciałbym białą koszulę i garnitur na osobę dość szczupłą, dobrze dopasowany, a nie takie, które widzi się na weselach - jak worki na ziemniaki. Mam dość krótkie ramiona, więc też taki przybytek gdzie ewentualnie byłaby możliwość zrobić jakieś poprawki, tu coś skrócić, tu coś zmienić tak, żeby to dobrze wyglądało. W tym budżecie zdejmą ze mnie miarę i będziemy próbowali coś dopasować? Bo w Ptaku kiedyś słyszałem, że szyją pod wymiar, ale to raczej chyba chodziło o poprawki.

Do spraw typowo modowych przejdziemy później jeśli będzie jakiś odzew.
Wołam użytkownika @Xune bo widziałem jak się udzielałeś w podobnym temacie i chyba jesteś z Łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lodz #modameska #ubierajsiezwykopem #klasycznaelegancja #wesele #garnitur #krawiectwo #pabianice
  • 50
@wielki-elektronik: @michalec: Dzięki za odpowiedzi, cały czas chodzi mi po głowie ten sklep Pawo, kilka lat temu był polecany na mirko, jakościowo wyglądają te garnitury na porządne.
@Gaius: Sklep wygląda naprawdę zacnie, tylko ten mój studencki budżet... Dodatki mają dość drogie jak mucha czy poszetka (dla studenta wszystko drogie), ale to mógłbym ogarnąć.
"W Łodzi większych specjalistów nie znajdziesz", czyli myślę, że trafiłbym w dobre miejsce, gdzie dobrze skroiliby
@ToSemJa89: Mają, metoda Made to Measure, ale to już trzeba na żywo z nimi w sklepie omawiać. Nie wiem tylko, jaka cena, bo garnituru u nich nie szyłem.
@Dr_Manhattan: Wiesz co, może popatrz na sieciówki i potem przerób u pana Basia (http://www.tadeuszbas.pl/) za te 200 zł? Tylko znowu, jak ci panie w sieciówkach polecą garnitur np. ze źle skrojonymi barkami, to i mistrz krawiectwa nic nie wyczaruje. Ewentualnie może
@suonowodna: Nie, nie jest spoczi. Tanie, plastikowe materiały. Przerabianie garniturów, a nie szycie na miarę, pobieranie wymiarów klienta i dopasowywanie marynarki bez koszuli(!). Za długie rękawy, spodnie w harmonijkę, odstające klapy i kołnierze. Nie, nie i jeszcze raz nie. Dzieciak z rodziny (i jego rodzice) naciął się na ich garnitur "szyty na miarę" za 600 zł i wołał o pomstę do Nieba.

Ktoś, kto mniej więcej ogarnia temat, nie będzie cieszył
G.....s - @suonowodna: Nie, nie jest spoczi. Tanie, plastikowe materiały. Przerabiani...

źródło: comment_atPMa4aIvpb6BSKK9e2Zm9vyrmcgjlZQ.jpg

Pobierz
@kiszczak: @michalec: Póki co typuję Lavard, Pawo, w Ptak Outlet zahaczę jeszcze o Vistulę skoro mają takie przeceny. Generalnie w Ptaku salony i outlety mają osobno? W Lavardzie widzę mają aktualnie -20%, jeśli wyda się ponad 600 zł, więc bardzo możliwe, że we wszystko zaopatrzyłbym się u nich ;)
A z jakością jak myślicie? Lavard, Pawo, Vistula podobnie? Najwięcej pewnie i tak zależy od materiału, im więcej wełny tym lepiej?
@Gaius: Widać, że znasz się na rzeczy, a co sądzisz o tych firmach: Lavard, Pawo, Vistula? Polowałbym tam na jakąś ciekawą wyprzedaż. Tak się zastanawiam czy pierwszych nie kupić butów? Bo spodnie chyba muszą być mierzone z obuwiem, do którego będą noszone?