Wpis z mikrobloga

Szukam 147 lub 159 w silniku 1.9jtd lub 1.9jtdm(Wciąż czytam i próbuję znaleźć odpowiedź który lepszy).

Sporo napotykam informacji o usunięciu klap wirowych w kolektorze jako mus w tych silnikach, czy ktoś z przeglądający tagi o Alfie umiałby coś więcej powiedzieć? Planuję zrobić konkretny pakiet startowy po zakupie auta, EGR papa, płyny, filtry, olej, czyszczenie klimy, badanie DPFa no i się zastanawiam - Co z tymi klapami?

#alfa #alfaromeo #mechanikasamochodowa #alfaholicy #147 #159 #19jtd #19jtdm #motoryzacja #pytanie
  • 26
@Czipsu: @kmds: Skrzynia: 650 demontaż, montaż i normalia, regeneracja: 1500 - 2500 (przy czym 2500 jak w zasadzie rozwalona tak, że nie jeździ), sprzęgło, dwumas! też trzeba sprawdzić - zwłaszcza przy dieslu następne 2000, wysprzęglik hydrauliczny 500.

2.2 JTS here. Wycena sprzed miesiąca, Śląsk. Uwierz, 180 kucy w Sportwagonie nie czuć. W dieslu jeszcze się momentem odpycha więc inna charakterystyka, niemniej 159 to SERIO CIĘŻKIE auto ;) I bierz, będziesz
@kmds: Hmm, nie wiem czy jeździłeś 147 i 159 ale ja nawet moment bym się nie zastanawiał który wybrać :)
Silnik najlepszy to 1.9 150 KM bo 120 koni do takiego samochodu jest stanowczo za słabe.
16v gwarantuje dobre osiągi i małe spalanie.
Szukaj takiej, aby miała ksenon bo zwykłe światła w 159 są słabe - mam porównanie bo miałem dwie :)
Jeśli jakoś bardzo Ci się nie śpieszy to będę
@saycool: tylko te 159 poniżej 20 000 to ciężko znaleźć w fajnym wyposażeniu :( szukam sedana, w skórze, z kierownicą wielofunkcyjną i xenonie.
@kmds: Koszt usunięcia klap w 159 to nie 200-300 zł, chyba że u Mirka w garażu na #!$%@?. Raczej to będzie ok 700-1000zł, bo jest rozrząd do rozpięcia, kolektor powinien być wyjęty, umyty, otwory nawiercone i wkręcone śruby. Nikt normalny Ci tego nie zrobi za 200 zł, bo to jest dzień pracy. Alfa 159 SW 1.9 JTDm 150KM here.