Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najlepsze? Google dokładnie wie gdzie mieszkacie, gdzie macie ulubioną restaurację, gdzie i o której chodzicie do pracy, wiedzą nawet kiedy chodzicie srać i bierzecie tel ze sobą. Ostatnio naszła mnie rozkmina gdy zostawiłem telefon u kumpla i sprawdzilem przez serwis lokalizacje, dostalem na maila DOKŁADNY adres i lokalizację z dokładnością do #!$%@? dwóch metrów.
Ponadto znacie te urządzenia typu alexa itp. Amazon daje sobie #!$%@? uciąć, że urządzenia nie nasł#!$%@?ą rozmów domowników itd, no ale #!$%@? xd
Wyobraźcie sobie, wasza dokładna lokalizacja, wgląd na to co mówicie + kamery w laptopach, smartfonach, telewizorach na które 90% społeczeństwa i tak ma #!$%@? bo KTO BY SIE TAM WŁAMAŁ PANIE ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pełny wgląd w społeczeństwo kosztem kilku gadżetów. Jak to jest zajebiście pomyślane że #!$%@?.
Truman show milionów.
#teoriespiskowe #trumanshow #google #amazon
  • 63
@TheRakQueen: Ale przecież ja piszę, że spoko, jeżeli ci to nie przeszkadza. Do głowy jednak przychodzą mi różne scenariusze, gdzie jednak fakt, że ktoś ma dostęp do moich prywatnych rzeczy mi nie odpowiada. I bynajmniej nie jestem synem miliardera, czy prezydenta.
@findesiecle
@pan_robot

To jest chore ale my, pojedyncze jednostki nie mamy na to wpływu, co najwyżej się odciąć. Wiele osób to bagatelizuje, chociaż wie o tym (np. Ja), są inni którzy w to nie wierzą, są kolejni którzy nie są tego świadomi.

Możemy albo to unieszkodliwić w swojej przestrzeni albo zacząć wierzyć że to jest w dobrym celu wykorzystywane...
@findesiecle Tak Google chce być wszędzie, mieć aplikacje swoją we wszystkich sferach. Word, Excel, pdfy, wszystko już dostępne od googla. Aplikacja do zdjęć, klawiatura itd. Itd.

Można i ja tak robię ale nie popadam w paranoje żeby siedzieć na VPN i spędzać godziny czasu nad dodatkami do telefonu aby przypadkiem nie wysyłał mojej nazwy konta.

Nie będę poświęcał kilku dni aby znaleźć jakiś rodzaj aplikacji od takiego producenta który nie chce dostępu