Wpis z mikrobloga

@kyloe: jezdzilem i nowym xc90 i nowym s90 i te auta naprawdę są świetne. to pewnie jakas sztuka specjalnie dla galerii co by nie szkoda było jak grazyna badz karyna uszkodzą
@Corq: Tak ? A jeździłeś może Volvo ? Bo po Twoim komentarzu mniemam, że nie miałeś tej przyjemności. Ja akurat jeździłem, zarówno nowym XC60 i XC90, na co dzień jeżdżę niemieckim autem i jakoś w Volvo zarówno w stylistyce jak i wykończeniu wnętrza nie czuję "chińskości". Czasem lepiej nie zabierać głosu w dyskusji jak nie ma się argumentów dla swojej opinii...
@CyprJanEK ja tylko stwierdziłem fakt. Nie każdy wie, że Volvo od paru lat należy do Chińczyków. A co do niemieckiej jakości to też bym z nią nie przesadzał.
@Corq: Należy, od 7 lat. Oczywiście. Ale biorąc pod uwagę, że jest to marka premium i biorąc pod uwagę, że sprzedaż nie tylko w Polsce po przejęciu przez Geely poszła mocno do góry to chyba należałoby być spokojnym o jakość?
@CyprJanEK ogólnie wydaje mi sie, że jakość wszystkiego spada więc może jednak Volvo trzyma dobry poziom?
A Volvo nie jest przypadkiem marka aspirująca do premium?
@Corq: Mówi się, już, że to premium. Jest umieszczane w rankingach, można zobaczyć z kim jest porównywane w artykułach, porównaniach etc. Ale prawda jest taka, że premium jest od niedawna, dopiero od pojawienia się XC90. Aczkolwiek serio... robi robotę.
@CyprJanEK nie zaprzeczam, no tak jak słusznie zauważyłeś ja nim nie jeździłem a ty tak :)
Celem mojego komentarza było tylko uświadomienie, że Volvo jest chińskie.
Btw. Nie wiem czy wiesz BMW też ma swoje oddziały inżynieryjne w Chinach, ale nie wiem co tam dokładnie robią.
@Corq: BMW i Mercedes produkują tam... I już obie te marki wypuściły ponad milion egzemplarzy. Więc idzie to mocno do przodu. Ale dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, czy robią w Chinach czy Afryce czy na Księżycu, bo są to tak marki przywiązującego wagę do jakośći, że to gdzie, nie ma absolutnie znaczenia. Co co tego czy Volvo jest chińskie. Jest w posiadaniu chińskiego Geely, no ale przecież zmiana właściciela
@CyprJanEK no wydaje mi sie, że historia jednak pokazuje, że miejsce produkcji wpływa na końcową jakość auta. Widać to po modelach, które były produkowane w 2 różnych fabrykach znajdujących się w innych krajach.