Wpis z mikrobloga

@dyniel: Od lat używam szynkowara - szynki wychodzą zajebiste. Od kiedy to ustrojstwo pojawiło się w Lidlu - od razu na nie zachorowałem, tylko cena trochę nie bardzo - od jutra testuję :)
@zakoo Tak - sprawdzę zarówno temperaturę wody jak i - przynajmniej na początku - temperaturę mięsa w środku, bo sondę też mam. Może nie będzie wtedy zamknięte dokładnie próżniowo, no ale kto by tu na ziemi chciał totalnej próżni ;)
A miska jest teflonowa, czyli pod spodem jest pewnie aluminium - zobaczymy jak to się sprawdzi, bo te "separatory" pewnie to szybko porysują, ale z drugiej strony żywność i tak nie ma
@dziczku: Ok, dzięki :) jakby chciało Ci się podzielić pomiarami i ogólnymi wrażeniami to pewnie wszyscy będziemy wdzięczni :) ścianka urządzenia rozumiem, że jest podwójna i miske można wyciągnąć? Ciekawią mnie straty ciepła i czy obudowa nagrzewa się do temperatury jaka jest wewnątrz. Jakbyś jeszcze miał urządzenie do pomiaru zużytej energii (watomierz) i policzył ile to #!$%@? złotówek... :D :D
czy temperatura nie odbiega od pożądanej?


@zakoo: Mam taki sam gar, także z Lidla. Mój przekłamuje - wyświetla o kilka stopni mniej niż jest na niezależnych termometrach.