Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #katolicyzm #ateizm #religia #chrzescijanstwo

Jeżeli katolicy nie modlą się do obrazów, to dlaczego specjalnie dla jednego obrazu organizowane jest święto za setki tysięcy (może miliony?) złotych- święto, gdy zwykły namalowany przez człowieka obraz zaczęto obsypywać klejnotami, których ani obraz jako przedmiot ani Maryja w ogóle nie potrzebują?

Mówię o jutrzejszych obchodach 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wystarczy spojrzeć na codzienne apele jasnogórskie by się przekonać, że coś tutaj jest nie tak- obraz otoczony złotem ze specjalną zasłoną, która podnosi się przy akompaniamencie trąb jakby ludzie przychodzili na audiencję do monarchy, ale monarchy nie ma- jest obraz, który ani nie przemawia ludzkim głosem ani nie gestykuluje, ani nie wydaje rozkazów, a gdy został koronowany to nasz kraj był już głęboko w dupie i niedługo potem zniknął z map Europy.
Po za tym- gdyby to było święto Maryi to nie byłoby to święto jednego obrazu, a wszystkich jej obrazów w całej Polsce, a może i świecie. Tymczasem setki tysięcy pielgrzymów będą oddawać cześć lokalnemu złotemu cielcowi. Bo nie wiem, czy wiecie, ale Maryja o ile jest, to jest tylko jedna, a nie tysiące.
Kogo katolicy chcą oszukać?? Jakby nie byli bałwochwalcami to by setkami tysięcy nie zapieprzali przez cały kraj do jednego obrazu, bo Maryja to nie sieć komórkowa i jeśli jest, to jest wszędzie.

Warto jeszcze dodać, że biskupi spotykając się na uroczystościach będą gadać o tym jak skuteczniej #!$%@?ć Polakom zakaz handlu w niedzielę, także żyjemy w pięknym kraju. Ciekawe, czy Maryi, Matce Boga, spodobałoby się, gdyby im pokazać, że ich przedstawiciele niczym komuchy narzucają wolnym ludziom z wolną wolą takie zakazy.

PS. Macie jeszcze tag #gimboateizm bo się zesracie.
W.....x - #bekazkatoli #katolicyzm #ateizm #religia #chrzescijanstwo

Jeżeli katoli...

źródło: comment_4WAEhtkY60emUbyEzJQwOq4vgtqINoK1.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@burnus92: No to utrzymaj tę postawe i niech OP sobie wypisuje co chce, ja też nie widze problemu. To głupia postawa.

@500error: xDDDDD "nie pasuje ci powietrze to nie wdychaj" no to już jest najprzezabawniejszy z argumentów. Przyjacielu, nikt mu nie każe, tak jak mi nikt nie każe wygłaszać mojej opinii o - przykładowo - stanie gospodarki niemieckiej. Ale wygłaszam, bo myślę i mogę.
  • Odpowiedz
@500error:

Skąd takie info? Skąd wiesz o czym oni będą rozmawiali? Wiesz, że to nie oni ustalają prawo w Polsce?


To nie jest żadna tajemnica, każde media o tym mówią, a często jak biskupi mają o czymś dyskutować to sami
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex: Po to wlaśnie kosciol katolicki usunął drugie przykazanie z dekalogu a ostatnie rozdzielil na dwa ( ͡º ͜ʖ͡º). Oto brakujace przykazanie:

Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył.
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex: Można czcić obrazy i rzeźby jeśli są one tworzone ku chwale Bożej. To było opisane już w 1 księdze królewskiej - "Podstawy te były zrobione tak: miały one ramy i pręty między ramami. A na tych prętach między ramami - lwy, woły i cheruby. Poza tym na ramach, zarówno nad, jak i pod lwami i wołami, zwisające girlandy." (1Krl, 28-29). Salomnon stworzył rzeźby, a jednak nie został przez Boga
  • Odpowiedz