Wpis z mikrobloga

  • 4719
Jak przychodzę o 6 do pracy to na #flightradar24 szukam samolotów, które będą lecieć co najmniej 8 godzin, czyli tyle ile ja będę pracował. I tak im kibicuję i myślę, że dziś na przykład padło na nasze Dreamlinery lecą z Ameryki i wszystkie koło 14 będą lądować. I tak im kibicuję, żeby bezpiecznie dolecialy. Ja skończę pracę, a oni przelecą pół świata. I tak się to życie toczy.
I myślę, że gdyby piloci wiedzieli o tym, że ja im kibicuję to też by mi kibicowali.
#przemyslenia
  • 70
@Jebwleb Zdajesz sobie sprawę z tego jaką głupotę powiedziałeś? Ktoś musi cały czas przeprowadzać komunikację z ATS, muszą obserwować radary, omijać chmury burzowe. Myślisz, że łatwo postawić na ziemi wielotonowy samolot gdy masz duży wiatr boczny? Myślisz, że łatwo odchodzi się na drugi krąg gdy masz mało paliwa, wręcz na styk i koło 200 osób siedzących za Tobą? Myślisz, że na ziemi samolot sam się prowadzi? Sam rozmawia z kontrolą? Plany lotu
Jak siadam o 6 za sterami dreamlinera to na #wypok szukam wykopków, którzy będą siedzieć w pracy co najmniej 8 godzin, czyli tyle ile ja będę leciał. I tak im kibicuję i myślę, że dziś na przykład padło na @skibi:, który będzie kończyć koło 14 akurat. I tak mu kibicuję, żeby bezpiecznie doczekał fajrantu. Ja przelecę pół świata, a on będzie śmieszkował cały dzień pod okiem szefa. I tak się to
@czarny_kocur: Bo to jedna z najkrótszych dróg. Nie da się powierzchni kuli odzwierciedlić na płaskiej powierzchni bez jakiegoś zniekształcenia. Wydaje Ci się, że to nie jest linia prosta, a w rzeczywistości prawie jest. Polecam wejść na google maps, użyć mierzenia odległości z NYC do Moskwy, przełączyć na satelitę i oddalić widok.