Wpis z mikrobloga

Mirki, mam sprawę i potrzebuję porady.

Wróciłem po długim czasie na siłkę. Mam swój cel, aby rozbudować sobie mięśnie od pasa w górę (pozbyć się małej ilości tłuszczu i rozbudować głównie klatę i ręce (mam niestety od urodzenia bardzo drobne nadgarstki, stąd moje ręce zawsze były drobne) oraz spalić tłuszcz od pasa w dół. Co powinienem robić na siłowni w tej sytuacji? Dużo cardio i ćwiczenia na maszynach na górne partie ciała?

Inne pytanie. Czy najlepszym sposobem jest trenowanie osobno różnych partii ciała? (jestem laikiem niestety)

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady.

#mirkokoksy #silownia #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
Jeżeli tam nie pójdziesz, to szczypiorem na długo pozostaniesz. Ja zaczynałem od wyciskania 8x35kg na klatę. Po 10 miesiącach będziesz bez wstydu nakładał ciężar patrząc ludziom w oczy uśmiechem.
  • Odpowiedz
@macgie29: Mireczku, po pierwsze nie da się spalać tłuszczu miejscowo (są badania co mówią, że się da nie mniej jednak są one w mniejszości więc na dzisiejszy stan wiedzy nie da się). Homo Sapiens są tak skonstruowani, że gromadzą tkankę tłuszczową jako zapasowe źródło energii i nic z tym nie zrobisz. Dodatkowo ze względu na budowę naszych ciał mamy tendencję (mężczyźni) do odkładania rezerwy energetycznej na brzuchu. Dodatkowo tkanka tłuszczowa jest
  • Odpowiedz