Wpis z mikrobloga

Mirki i węgierki co się właśnie #!$%@?ło w #krakow to ja nawet nie. Spotkałem miłego kierowcę #taxi.
Jadę rowerem. Skręcam sobie z garbarskiej w prawo w łobzowską, normalnie na kontrapas. Tuż za skrzyżowaniem patrzę, a na mojej drodze stoi złotówa, zaparkowana w poprzek całego kontrapasa. Postanowiłem spełnić swój obywatelski obowiązek, minąłem go, zawróciłem, zajechałem na chodnik od strony kierowcy, miał odsuniętą szybę i mu mówię
- Stoi pan na kontrapasie.
A on na to nie uwierzycie:



Byłem w takim szoku że pojechałem dalej. Ale opowiedziałem historię patrolowi policji który minąłem na Świętej Teresy.
#taxistory #truestory #mirkowieczorowapora #rower

  • 10
  • Odpowiedz
@koostosh A bylo inne miejsce zeby stanac i poczekac na klienta? Oznaczona taksowka celem podjecia lub zakoczenia przewozu pasażerów moze sie zatrzymywac w kazdym miejscu niepowodujacym utrudnien w ruchu oraz niebezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: według Ciebie stanie w poprzek kontrapasa nie powoduje utrudnień w ruchu? Musiałem przejechać kilkanaście metrów pod prąd. 30 metrów dalej były wolne miejsca parkingowe, 15 metrów dalej był wjazd na posesję
  • Odpowiedz
zielony czworokąt zaparkowany samochód
czerwony czworokąt rzeczona złotówa
widać wjazd na posesję gdzie mógł spokojnie podejmować pasażerów jeśli tylko po to przyjechał

niebieska linia to trasa jaką powinienem przejechać
zielona linia to trasa którą mógłbym próbować ryzykując albo #!$%@? się w złotówę, wpadnięciem na coś jadącego z przeciwka albo #!$%@? na wysepce
czerwona linia ostateczna trasa

@wezsepigulke: czy stał zgodnie z prawem nie wiem, dla mnie to nie był bezpieczny przejazd.
koostosh - zielony czworokąt zaparkowany samochód
czerwony czworokąt rzeczona złotów...

źródło: comment_8Vwl0x4NKKtVegm9qvGqkd3tJXE7pyFF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@koostosh Ok. Wg tego co pokazales na tym obrazku nie widze dramatycznego utrudnienia Ci zycia. Troche wzajemnej empatii w zatloczonych miastach trzeba. Ktos go zamowil tam pewnie, taka praca, nie stal tam bo ma blizej kiosk z fajkami. Jesli stal dokladnie jak narysowales to ja naprawde nie widze wiekszego problemu, troszke zwolnić i pojechac zielona linia. Wiecej energi zmarnowales pewnie na ten wpis, rysunek, gadke z cierpem i psem.

Jak dobrze pamietam
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: nie hejce złotówy tylko śmieję się z jego reakcji, a rysunek jest poglądowy.
i nie twierdze że mi życie utrudnił. Po prostu mogłem się #!$%@?ć pod samochód z naprzeciwka, bo burak postanowił stanąć 15 metrów dalej.

ale co ja będę ze złotówą gadał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koostosh Czyli zwracasz uwagę komuś, że stanął na kontrapasie blokując Ci drogę, a jako rozwiązanie wskazujesz mu stanięcie na wjeździe go posesji i zablokowanie drogi komuś innemu? Co to za logika? :)
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc: nie, jako rozwiązanie wskazuje stanięcie na parkingu lub innym miejscu w którym nie będzie przeszkadzał. Wezsepigulke stwierdził że taksówkarz może stanąć gdzieś "na chwilę" w celu wzięcia pasażera, podjazd na posesję jest rzadziej używany niż droga
  • Odpowiedz