Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki - potrzebuję inspiracji. Po niemal 10 latach przerwy znowu sprawiłem sobie gitarę (elektroakustyk). 98% mojego dotychczasowego grania to typowa gra akordowa (pół życia w harcerstwie( ͡° ͜ʖ ͡°), ale teraz usilnie próbuję porozwijać swoje umiejętności także w innych technikach.

Możecie polecić jakieś fajne, lekkie polskie kawałki, w których gitary akustyczne grają jakieś niezbyt trudne, ale w miarę ciekawe partie? (wiem - ciężkie pytanie;). Z kostkowaniem dopiero się oswajam i szukam właśnie czegoś przyjemnego dla ucha, co pozwoli mi ćwiczyć celność i pewność przy graniu kostką.

Przez ostatnich parę tygodni męczyłem Ostatnią Nockę Maleńczuka i nawet udaje mi się już utrzymać tempo bez zbyt częstych pomyłek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście inne ćwiczenia i same skale też przerabiam kilka razy dziennie, ale jednak najprzyjemniej jest mi się uczyć do jakiejś konkretnej muzyki.

Coś polecicie? Dziękówa!

#gitara #gitaraakustyczna #gitaraelektroakustyczna
  • 9
@LukaszW: Niekoniecznie w oryginale grane na akustyku, ale fajnie się gra np. wstęp do Małej Wojny Lady Pank. Z takich prostych rzeczy to np. Oddział Zamknięty - Gdyby nie ty. Bardziej ograne, ale bardzo fajne do grania na akustyku to klasyki Niepokonani i Kołysanka dla nieznajomej Perfectu. Niby każdy to gra, a mało kto gra poprawnie, fajne ozdobniki tam nagrał Sygitowicz.
@LukaszW: after blues - bluesada (w oryginale elektryk ale imo lepiej brzmi na akustyku), wyspa drzewo zamek perfectu podobnie jw + fajna solóweczka na akustyku, mam ją chyba gdzieś rozpisaną to moge podrzucic, breakout tobie ta pieśń. Może warto też ogarnac jakieś klasyki typu bourre bacha, jakieś romanse etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)