Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku razem z różowym planujemy się przeprowadzić.
W tej chwili rozważamy 4 miasta:
Warszawa
Lublin
Rzeszów
Białystok.

Zastanawia nas sytuacja z pracą dla różowego.
Jak wyglada to obecnie w #lublin #rzeszow #bialystok ?
Podejrzewam, że w Warszawie raczej nie będzie problemu ze znalezieniem pracy, ale chyba wolelibyśmy jednak trochę mniejsze miasto.

Narazie nie szukamy konkretnych ogłoszeń. Bardziej chcemy się rozeznać w sytuacji.

Grafik komputerowy 2D, 3D, animacje, rendery, fotografia, foldery reklamowe, projekty stron www.

#grafikakomputerowa #grafika #grafika3d #praca #pracait #warszawa
  • 53
  • Odpowiedz
Tam się ludzie cieszą jak zarabiają 2k do ręki. Poza tym Podkarpacie to jedna z większych kolebek bezrobocia.


@SmutekToJa: Z jakiego powodu oceniasz miasto z dobrymi zarobkami i niskim bezrobociem przez pryzmat całego regionu?
  • Odpowiedz
@kubasruba: jak w Rzeszowie widzę oferty pracy dla grafików i widzę najniższą krajową to się odechciewa. Ale ja amatorsko się grafiką zajmuje więc fachowiec ze mnie żaden, tak tylko pamiętam z czasów jak szukałem dorywczej pracy.
Według mnie w Rzeszowie to tylko praca w jakiejś dużej firmie ma sens, gdzie zarobki są nieco lepsze niż "podkarpackie". Może G2A bo tam troszkę znajomych pracuje, może ktoś inny większy potrzebuje grafika.
Ja
  • Odpowiedz
@kubasruba: Masz wyłączone PW, na temat pracy w Białymstoku wypowiadają się ludzie nie znający rynku, Praca w IT szuka ciągle ludzi, nawet grafików... I to nie za minimalną krajową. To jest bardzo dobre miasto do mieszkania, spokojnie, "znośne" ceny mieszkań, wszędzie idzie dojechać rowerem/mpk, a korki nie zabijają jak się jeździ autem.
  • Odpowiedz
@kubasruba: W Warszawie da się znaleźć dobrze płatną pracę jako grafik, tylko trzeba być dobrym. Bardzo dużo zależy od doświadczenia, jeśli jest tylko po studiach to może nie być łatwo ale można zacząć od jakiegoś niższego stanowiska. Rynek jest nasycony wątpliwej jakości grafikami więc da się przebić.
  • Odpowiedz
@kubasruba: od bialegostoku z daleka, tutaj nie ma pracy w takich branzach, lublin to swietne miasto, spedzilem tam tydzien i mi sie podobalo, jest bardziej studenckie niz bialystok, wiecej ciekawych ewentow, ale nie wiem jak z praca
  • Odpowiedz
@RBNG: XD W jakich branżach? W IT? Dla grafików? Faktycznie, jak robisz zawodowo wizytówki, to nie zarobisz na waciki, ale jak ogarniasz nowe "trendy" w grafice webowej, nie widzę większego problemu :D
  • Odpowiedz