Wpis z mikrobloga

Ty(jeżeli jesteś kobietą) / Twoja partnerka(jeżeli jesteś mężczyzną) jest w ciąży

Lekarz oznajmia że Twoje dziecko urodzi się z Zespołem Downa.

Zostajecie postawieni przed dylematem : albo zostać rodzicem dziecka z Zespołem Downa albo dokonać aborcji.

(Ze względu na limit liter w odpowiedzi w ankiecie wpisałem "kobieta". Tutaj można wstawić cokolwiek : narzeczona, dziewczyna, żona, itd.)

#zespoldowna #trudnesprawy #ankieta #psychologia #aborcja #pytaniezdupy i trochę #polityka

Jaka jest Twoja decyzja

  • Jestem kobietą - decyduję się urodzić 3.5% (3)
  • Mężczyzna - chcę by moja kobieta urodziła 11.8% (10)
  • Jestem kobietą - dokonuję aborcji 11.8% (10)
  • Mężczyzna - chcę by moja kobieta dokonała aborcji 72.9% (62)

Oddanych głosów: 85

  • 9
@niewiemalesiewypowiem: @dziecielinapala: też się bardzo tego boję :) ale szczerze mówiąc, wychowałem się w rodzinie, w której miałem dwóch chorych braci na zanik mięśni. Jeden zmarł w wieku 23 lat, a drugi w wieku 17 lat. Trudna sytuacja. I o ile przy pierwszym dziecku mama nie wiedziała, że może mieć miejsce taka sytuacja, to przy drugim(czyli przy mnie) i przy trzecim wiedziała już, że jest duże prawdopodobieństwo. Mimo tego urodziła,
@niewiemalesiewypowiem: gównoankieta. teraz to można sobie gdybać. dopiero gdy staniesz z takim "problemem" oko w oko to można rozmawiać. I z pewnością to nie jest tak prosta sprawa jak kliknąć "chcę by moja kobieta dokonała aborcji". Przecież to jest "wasze wspólne" dziecko, więc jak jedna strona ma decydować?