Wpis z mikrobloga

#gry #staregry #fallout #rpg #chwalesie

Mirki - właśnie skończyłem Fallout 1 xD

Zrobiłem sobie chwilową przerwę od czwórki i powróciłem do korzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cała rozgrywka zajęła mi raptem ok 12 godzin - a to wyjątkowo mało jak na rpg - zwłaszcza ze wykonałem jakieś 80-85% questów i przeszukałem wszystkie miasta - no może poza Katedrą :/

Dopiero po skończeniu jedynki można zobaczyć jakie usprawnienia dali w dwójce: choćby możliwość przesunięcia NPC blokujących drogę oraz możliwość wymiany przedmiotów z nimi - w jedynce trzeba okradać własnych towarzyszy żeby móc wymienić przedmioty xD

Polecam każdemu fanowi serii i wszystkim którzy by chcieli się dowiedzieć od czego to się wszystko zaczęło :)

sam korzystałem z tego poradnika - chociaż nie trzymałem się go kurczowo :)
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=194805772

Wersja na steam kosztowała mnie jakieś 12 zł - w zestawie z dwójką i Tactics, działa bez problemu na Win7 - zwłaszcza że rozdzielczość można wyciągnąć w 1024/768 a może i więcej przez co nie widać jak bardzo się postarzała :)

blogger - #gry #staregry #fallout #rpg #chwalesie

Mirki - właśnie skończyłem Fallo...

źródło: comment_M2OnDqBkDTQH9SSahRx5WBUjJUaa8ty8.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blogger: dokładnie tak -- z zafascynowania światem post-apo i zauważenia, że za oceanem ludzie się na taką apokalipsę przygotowują na poważnie. I że to się da zrobić. :D

W czasach "przed YT" to był bardziej blog kolegi, niż mój. Ja tam pisywałem rzadko.
  • Odpowiedz
@blogger: no tak, z początku pisał artykuły tylko Artur (ja tylko ogarniałem sprawy techniczne) potem zacząłem ja, najpierw jako gościnne, potem już normalnie. A jak uznaliśmy, że trzeba zacząć produkować filmy, no to uzgodniliśmy, że pokazywać się będę ja.
  • Odpowiedz
@KrzLis: lel tego nie wiedziałem: w każdym razie kontynuujcie temat bo jest bardzo ciekawy :)
a może zróbcie jakiś wpis o grach post-apo i surviwal ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w The long dark nawet rzeczowo podeszli do tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw - w takim razie pozdrów również Artura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przecież F2 jest na silniku F1


@blogger: Sam pisałeś o różnicach pomiędzy F1 i F2.
To nie jest ten sam silnik, trochę go ulepszyli. Z tego samego powodu ludzie grają w Baluda1 na silniku Baldura2.
  • Odpowiedz
@void1984: różnica jest tylko w dodatkowych opcjach - grafa jest tak sama :)
nie wiem czy dwójka obsługuje większe rozdzielczości niż 1 ale nawet 1 na 1024 jest spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w dwójce jest więcej przedmiotów i całkiem nowa fabuła + kilka dodatkowych opcji uprzyjemniających grę - choćby np możliwość zabrania wszystkich przedmiotów jednym przyciskiem i możliwość przerzucania większych ilości kapsli - w jedynce
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen: za pierwszym razem byłoby ciężko - ale chyba byłoby to możliwe :)

w jedynce nie ma wiele questów pobocznych :/

btw wiesz że rekord przejścia F1 należy do polaka ? 4:56 min :)

chociaż nie mam pojmy dlaczego gra jest po rosyjsku xD
blogger - @steve__mcqueen: za pierwszym razem byłoby ciężko - ale chyba byłoby to moż...
  • Odpowiedz
@blogger: Temat wersji masz w opisie.
"A pathetic russian version (that apparently is official after all) is used, because some poor idiot f***ed up combat animation frames and now entering and exiting one combat turn is faster by 2/3 of a second."
  • Odpowiedz
@blogger: kupiłem pod Twoim wpływem ta classic collection - sciągnałem spolszczenie - wrzuciłem i nie moge grac na full screen :/ tylko windowed... jakaś "solucja?" :D
  • Odpowiedz
@fegwegw: Akurat w Falloucie solucja jest niemal niezbędna w jednym momencie - by dowiedzieć się, gdzie jest baza wosjkowa, trzeba zrobić side questa dla dostawców wody. Bez tego jest się w dupie.
A poza tym, postacie mówią np. "południowy wschód" to idziesz w prawy dolny róg, znajdujesz to co miałeś, robisz dwa questy na krzyż i idziesz dalej. Ta gra nie jest skomplikowana.
  • Odpowiedz
@Munchhausen: Szkoda, że gra jest #!$%@? pod względem mechaniki i 2/3 umiejętności jest bezużyteczna, albo daje tyle, co nic. Jak jakiś nowy gracz nic nie przeczyta, "wczuje się w klimat" i wpakuje na początku dużo punktów w 1. pomoc, sztukę przetrwania, a walkę/retorykę zostawi, to ma przerypane. Dlatego do falloutów dobrze jest zobaczyć na początku jak się zabrać za rozwój postaci, by nie zostać z ręką w nocniku. Zwłaszcza, że
  • Odpowiedz