Wpis z mikrobloga

@archemicuss: Za konto w banku i visę nic nie płacę. Jestem wręcz mega zadowolony że wszędzie mogę nią zapłacić i wybrać pieniądze w każdym kraju bez prowizji i problemu. Jeśli chodzi o BTC to g---o trochę :/
Wyobrażasz sobie dostawac wypłatę w bitcoine? płacić przez pośredników, wybierać pieniądze przez kilka automatów w kraju. Myślę że jeszcze wiele wody w rzece upłynie nim sytuacja się zmieni a do VISY absolutnie nie
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: Coraz mniej szanuję "fanatyków bitcoina" takich jak ty. Zamiast podyskutować wydaje ci się że pozjadałes wysztkie rozumy i jestes beznadziejnie agresywny. Rozumiem, że twoja prawda jest bardziej twojsza niż mojsza, ale teksty typu "powodzenia, jak nie rozumiesz to nie ma ratunku, tylko btc inne to g---o" to sobie podaruj

  • Odpowiedz
@Majku_: Wolnośc polega na tym, że cały kod jest otwarty i został sprawdzony pod względem kantowania. Do tego prawie niemożliwe jest oszukanie transakcji- co zrobisz, gdy nagle bank wyczyści Ci konto? W sieci bitcoin jest to prawie niemożliwe. Dodatkowo sieci tej właściwie nie można wyłączyć gdyż nawet Ty możesz postawić node i mieć u siebie kopię całego łańcucha. Jak tobie odetną neta, to druga kopia jest np. u sąsiada. Próba
  • Odpowiedz
W sieci bitcoin jest to prawie niemożliwe


@To_ja_moze_pozamiatam: To z eth chyba sobie żart z ludzi zrobili i fork poleciał bo kilka monet uciekło a nie powinno. We fiatach jak cie okradną to twoja wina i trzeba żyć, a co robią krypciarze? Panowie hard fork.
Przecież to też jest kantowanie. Miała być ograniczona liczba monet a zaraz bedzie btc1, btc2 itp...
  • Odpowiedz
@karpadoor: Any arguments, że zapłaciłby tyle samo prowizji co za przelew? W dodatku, nie musi tych BTC wybierać, bo Bitcoinami można w wielu miejscach płacić :)

Giełdy pobierają od 0.10% do max 0.30%, przy 10 000$ to 10$ lub 30$.
Czekam teraz na twoje wyliczenia ile zapłaciłbyś wysyłając 10 000$ przez VISĘ (btw. koledze nie wyślesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)), jakiejś firmie z Australii.
  • Odpowiedz
@karpadoor Nie płacisz bezpośrednio. Bo banki kreują pieniądze z Twoich oszczędności. W zamian za co ty dostajesz możliwość używania swoich pieniędzy. Jak bardzo im się to opłaca odpowiedz sobie sam biorąc pod uwagę wypłaty prezesów banku i kogo w Polsce było stać na zagraniczne gwiazdy żeby grały w ich reklamach. Bitcoin jest takim zautomatyzowanym bankiem, bardzo bezpiecznym i znacznie bardziej wydajnym a dodatkowo teoretycznie niesteterowalnym.
  • Odpowiedz
@karpadoor:

Coraz mniej szanuję "fanatyków bitcoina" takich jak ty.

Myślę, że spodziewasz się jak mało obchodzi mnie by jakiś pionek z wykopu, miał do mnie szacunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do niczego mi, ani "innym fanatykom" twój szacunek
  • Odpowiedz
@karpadoor: Wiesz dlaczego, każdy fanatyk jest agresywny jak ktoś pokazuje inną prawdę? Ponieważ, te osoby takie jak Ty, najczęściej używały Bitcoina do przelewów jakichś totalnych groszów (Tak jak Ty, wysłałeś 30zł i myślisz że spróbowałeś Bitcoina XDD), z niczym się nie zapoznali jak to wszystko działa - a oceniają tą technologię pod względem przydatności.

Odwieczna beka z takich osób, dlatego pawam agresją, bo takie osoby jak Ty nie zasługują na
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: przecież btc służy do robienia pieniędzy i obracania nimi, nie widzę tego, żeby miał stać się walutą. Jest zbyt niestabilny i nieprzewidywalny, a akcje z forkiem pokazują tylko, że jak jest okazja żeby się wzbogacić to się ją wykorzystuje i robi jeszcze więcej pieniędzy.

  • Odpowiedz
@MelomanBTC: ile w ogóle ty masz lat? pisze się z tobą jak ze szczeniakiem który zjadł wszystkie rozumy łącznie ze swoim... spójrz na to wszystko z odleglejszej perspektywy i popatrz też na inne scenariusze niż te w które wierzysz...
  • Odpowiedz
@karpadoor: Najpierw, zanim zaczniesz zakładać prowokacyjne wątki przydałoby się douczyć z podstaw BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że myślałem - ale wtedy zasięgnąłem po podstawy Bitcoina, żeby zrozumieć w 100% mechanizm działania i sens istnienia i moje obawy zostały rozwiane.

Podaj argumente, dlaczego miałoby to wszystko p--------ć? Czekam :)
  • Odpowiedz
@karpadoor: Wybacz, ale dostosowuję poziom do rozmówcy, taka moja zaleta :)

Jakbyś Ty wykazał się dojrzałością, to zamiast oceniać BTC po zrobieniu UWAGA 1 PRZELEWU NA ogromną kwotę 30zł, to byś zasięgnął podstaw, poradników i pomyślał o zasadach działania.

Ale nie, wysłałem 30zł, zapłaciłem 10zł opłat dla sieci - OSZUSTWO!!!, GRAŻYNA TE BITCOINY TO MÓWIŁEM ŻE OSZUSTWO!!!!!!!111
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: załóżmy, że pójdzie zmowa większościowych udziałowców (nie jest to regulowane jak w przypadku giełd - więc może miec miejsce). I wszystko zostanie wyprzedane, nastanie globalna panika i każdy będzie chciał sprzedać bitki póki jeszcze mają jakąś wartość. Medialny szum o tym jak z 16k zrobiło się kilka złotych w kilkanaście godzin i płacz bo straciło się oszczędności życia a grubi inwestując grosze zrobili po kilka, kilkanascie X
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: @MelomanBTC: Bawię się bitcoinem od dawna i nie pwoiedziałem, że nic nie mam.
Po prostu przytoczyłęm skrajne przypadki a wy oceniacie mnie jak jakiegoś janusza. I raczej rozumiem na czym opiera się technologia. Nie wmawiajcie wszystkim sceptykom że się nie znają
  • Odpowiedz