Wpis z mikrobloga

@karpadoor: I dobrze, że ucierpiały, sterowane przez masonerie służące do dojenia każdego jak leci, czemu miałoby mi być szkoda forexa lub gield, skoro tam człowiek nie jest wolny? Bardzo dobrze, że inwestują w coś wolnościowego, nieograniczonego, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone a i zarazem nie są sterowane przez masonów..
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: a ja, jako osoba niezaznajomiona z tematem, naprawdę jestem ciekaw, na czym opiera się wolność i wartość bitcoina? Czy wartość bitcoina opiera się na czymś więcej, niż tylko popularnością i zainteresowaniem? Co do wolności - skąd pewność, że nikt za kulisami tym nie steruje?
Poważnie, nie znam się na tym, pytam bez żadnych złośliwości. Śledzę temat bitcoina od dawna, nie rozumiem fenomenu i pluję sobie w brodę, że kilka
  • Odpowiedz
@karpadoor Granie na fiatach przestanie być opłacalne jeżeli każdy będzie sukcesywnie tracił wartość w stosunku do bitcoina. A firmy przestaną chcieć być notowane na giełdzie jeżeli będą mógłby po prostu stworzyć inteligentny kontrakt i wyemitować token akcyjny bez udziału pośrednika i regulatora. Przykro mi ale powinieneś się ewakuować jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@Drakii: jakoś nie chce mi się wierzyć, że krypto zawładną światem. Bardziej realny wydaje mi się scenariusz wielkiego updaku i fali samobójstw "inwestorów" którzy ślepo wierzyli w potencjał kilku cyferek.
Jeśli to się wydarzy to będzie przekrętem tysiąclecia. Niemal jak giełdy gox, currex, btce - oni się katapultowali z hajsem i sa nieuchwytni. Co jak wszystkie giełdy się katapultują? Komu sprzedacie swoje bitki i po jakiej cenie?
  • Odpowiedz
@karpadoor: Kapitalizacja rynku krypto - około 146 mld $
Kapitalizacja GPW (33 na świecie) - około 160 mld $

Cały rynek krypto z całego świata to taka giełda średniego państwa. Także jeszcze trochę minie zanim będzie miała jakiś znaczący wpływ na giełdy światowe.
  • Odpowiedz
@karpadoor w internet też nikt nie wierzył a teraz nie da się bez tego żyć. Jeżeli kryptowaluty są lepsze od fiatów a są pod każdym względem to muszą je wyprzeć historia nie zna przypadku że lepsze technologicznie rozwiązanie upadło.
  • Odpowiedz
@Non_vincere_te: No ale np. Młodzi polacy (widzę po swoich znajomych) wolą inwestowac w krypto niż akcje i przez to kapitalizacja gpw jest mniejsza niż mogłaby być gdyby nie btc. Jak BTC dalej będzie rosło to może się to zmienić. Ciekawe jak rynki i gospodarka zareaguje. Kryzys spowodowany odpływem gotówki do krypto ?
@Drakii: Niby w czym sa lepsze? Bo ja nie czuję tego. Ostatnio musiałem przelać 30zł to
  • Odpowiedz
@karpadoor tak jak rynek autonomicznych elektrycznych samochodów się rozwija i mało kto wierzy że na zawsze zostaniemy przy spalinowych ręcznie sterowanych autach tak samo jak nie wierzę że ciągle będziemy używać centralnie zarządzanych fiatów.
  • Odpowiedz
@karpadoor Aha, Twoja Visa jest całkowicie za darmo... A spróbuj iść do banku i poprosić o kartę bez żadnych stałych dochodów. Nie wiem czy wiesz ale banki zarabiają na Twoich pieniądzach. Moim zdaniem bitcoin jest takim updatem jakim linia montażowa była dla przemysłu. Nie jest jeszcze idealny ale sama idea ma ogromny potencjał.
  • Odpowiedz
@karpadoor: Oh, a wyślesz tą swoją VISĄ 10 000$ do swojego kolegi z Australii, z opłatą max 2$ i w 20 minut do odbioru dla twojego kolegi :)?

Oh, tutaj pojawia się problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą, dlaczego Bitcoin jest 100x razy lepszy od tych wszystkich banków, akcji, obligacji, forexów, Western Unionów i innych gówien?
Jak umiesz angielski (przydałoby się w 21 wieku
  • Odpowiedz