Wpis z mikrobloga

Serio myślicie, że w #uk poziom życia jest o niebo lepszy niż w Polsce?

Na prawdę nie widzicie, że 95% angoli mieszka w popadających w ruinę domach szeregowych pamiętających epokę wiktoriańską? Większość ludzi jeździ 10 letnimi Oplami Corsa / Fordami Fiesta. Opieka zdrowotna leży i robi pod siebie. Lekarze nie potrafią zdiagnozować grypy. Nienormalne ceny za żłobek dla dziecka - kilkaset funtów miesięcznie. Ludzie grubi, jakość żywności gorsza niż w Chinach. Co drugi człowiek na ulicy odpada ze względu na kolor skóry i psychikę. Ludzie fałszywi. Poza kilkoma miejscami, absolutny brak natury, brak wolności - zbyt wysoka urbanizacja/gęstość zaludnienia. O pogodzie nie wspominam. Szkolnictwo już dawno upadło. Notorycznie wyzywanie nauczycieli od #!$%@?. Do tego niedorzeczna poprawność polityczna. Na prawdę warto to wszystko przeżywać dla tych paru groszy więcej?

#emigracja #truestory #anglia
  • 19
@PomelumLelum Lel.
Co z tego, że stare domy, jak są czyste i przestrzenne?
Jeżdżę jeszcze starszą Fiesta, bo jak się zepsuje, to zlomuje i biorę następną, co wychodzi taniej od nowej.
Zależy na którego trafisz.
Nie mam dzieci, ale moi znajomi maja i z jedna osobą pracującą w rodzinie żyją całkiem spoko, na co w PL nie mogliby sobie pozwolić.
To sam se gotuj.
Zależy gdzie mieszkasz.
Owszem. Jak wszędzie.
W Londku
@PomelumLelum: Ale Ty tak z tego co wyczytałeś czy tutaj mieszkasz ? Kiedy ostatnio zrobiłeś na spontanie grilla we własnym ogródku albo zmieniłeś samochód i jaki było to cios dla budżetu ? Czy zarabiając 2k PLN nie płacisz za żłobek 1k PLN ? Wokół setki śmiesznie tanich restauracji z kuchnią z całego świata. Ludzie może i fałszywi, ale nadgodzin 'bo nie będzie premii' nie doświadczyłem od pięciu lat. Gęstość zaludnienia ?
@PomelumLelum: poziom życia jest bezapelacyjnie o niebo lepszy, stać mnie na wakacje dwa razy do roku, na dowolne zakupy spożywcze, chodzenie do restauracji w zasadzie co weekend, na samochód, który w Polsce musiałbym brać w kredyt, fajne mieszkanie i mogę jeszcze odłożyć. Fakt, że dużo domów to zapleśniałe ruiny ale jeśli komuś to pasuje to niech w takim mieszka, ja odkąd tu jestem widzę jak z roku na rok powstają nowe
@PomelumLelum: w Polsce 1/3 ludzi mieszka w mieszkaniach z wielkiej płyty mających po 20-30m2 - czyli mniej niż standardowy living room w UK.
Jakos tych starych rzęchów nie widać na ulicach, ale niech Ci będzie. Różnica jest taka ze na stara Fiestę tutaj pracuje sie kilka dni.
Skoro uważasz ze kilkaset funtów miesięcznie to duzo za opiekę na dzieckiem, polecam założenie własnego przedszkola. Bedziesz sie mogl użerać z cudzymi bachorami za
@piwniczak: I co w związku z tym? Jeden moduł = jedno mieszkanie? Chyba nie, bo patrząc po ogłoszeniach większość mieszkań w wielkiej płycie to mniej więcej 50-60 m. kw. Są też takie po 70-80.
@Regis86: i co z tego wynika? Pewnie, 4 pokojowe mieszkanie w wielkiej płycie średnio ma powierzchnie 73m2, zadowolony? Tylko ze dalej to są 73m2 do podziału na 4 pokoje, kuchnie, łazienkę, przedpokój, ups... na salon juz nie starczyło miejsca, salon jest wtedy gdy w którejś z sypialni sie wersalkę złoży. Dla porównania w Anglii średni rozmiar mieszkania jednopokojowego to 46m2.
@piwniczak: Napisałeś o mieszkaniach 20-30 m. kw., w których rzekomo mieszka 1/3 populacji kraju - zamiast przyznać, że napisałeś bzdurę, próbujesz teraz odwracać kota ogonem licząc średni metraż pokoju? :-D
@PomelumLelum: A tam pieprzenie... jak ktos szuka wymowek to znajdzie, jak ktos szuka plusow to tez znajdzie. Dla mnie pieniadze w UK sa na dalekim miejscu, po prostu codziennosc jest tutaj fajniejsza niz w Polsce. Skonczylem studia i w PL i w UK, tutejsze bija na glowe polskie. Fakt kiedy przyjechalem jezdzilem 10 letnim autem, ale kupilem je za swoja pierwsza wyplate. Po ponad 2 latach jezdze juz nie tak starym
@PomelumLelum: jest latwiej i jest lepszy standard zycia i nie ma co #!$%@?. Ale powoli się to zmienia i artykuły itd. drożeją, bo funt leci na pysk. Rumuni na magazynie, na którym robiłem mówili, że zostają do grudnia i spadają do Niemiec. Jeden Romek robi za dwóch angoli i nie musze chyba mówić, że angole do tej pracy z marszu nie pojda, wiec zaklady prawdopodobnie padna. Ja tam wrocilem. Raz, ze