Wpis z mikrobloga

@Shatter: Polecam ci stronkę Interpals, gdyby parę lat temu koleżanka nie poleciła mi tego, nie byłoby mnie tutaj :D
Powiem ci, że pierwsze 2-3 miesiące są trudne, ale potem zaczynasz ich "rozumieć", ja po przyjeździe do Szkocji nie rozumiałem nikogo poza znajomymi, szkocki akcent to była jakaś masakra dla mnie.. a teraz po 9 miesiącach pobytu tutaj, skończeniu collegu, już ich całkowicie rozumiem, za 2 tygodnie studia Finanse i rachunkowość (więc
  • Odpowiedz
@Shatter: Kurs trwał pół roku (zależało tak naprawdę tylko od ciebie kiedy go skończysz, a ja miałem mega parcie bo mi zależało na awansie w pracy). Po co ci studia? żeby mieć papierek? to nie idź wgl...
  • Odpowiedz
Co interesuje kogoś mieszkającego i pracującego w Wielkiej Brytanii jaki jest kurs funta do złotówki? Przecież oni żyją i wydają w Wielkiej Brytanii, więc to że funt spadnie w stosunku do złotego nic nie zmieni. Nie będą od tego biedniejsi. A jak pojechali "na rok" żeby się tylko dorobić złotówek na wyspach to i tak nie wrócą od zaraz, bo nie zarobią tyle w Polsce.


@chwed:

interesuje tych, co wyjezdzajac zostawili
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: smieszy mnie to podejscie, ze kazdy Polak ktory tu przylatuje pracuje na zmywaku i za 7 funtow.
Mieszkam tu od 3 lat w Anglii i Walii. Potwierdzam, ze 60% osob w przedziale wiekowym 18-35 lat to Sebixy i Karyny, ktore sobie nie radzily w Polsce, a tutaj zyje sie latwiej... Wszystko jest stworzone z zalozenia, ze jestes idiota, wiec wszedzie sa znaki, instrukcje, pomoc. Tutaj pierwszy raz w zyciu zobaczylem
  • Odpowiedz
@volver021: troche bez sensu ten Twoj wpis. Piszesz ze smieszy Cie opinia ze wszyscy w UK na minimalnej, a potem piszesz, ze 60% to wlasnie to i nigdzie nie piszesz ze jest inaczej
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: nawet gdyby funt był za 3 zł to nie zjade. Za minimalna krajowa pracując po 8 godzin w UK jestem tak ustawiony że wydaje 30-40% to co w miesiącu zarobie za pokój media jedzenie transport fajki. Za odlozona tygodniowke mam nowy telefon czy konsole na lata . Dopóki tego nie będę mieć w Polsce nie będę się nawet zastanawiac gdzie chce żyć.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: Nie wiem skąd te przekonanie u ludzi że Polacy masowo wrócą z UK do Polski.xD Gdybym był na emigracji to miałbym #!$%@? na kurs funta i dalej tam mieszkał albo przeprowadził się do Niemiec a nie wracał do chlewu obsranym gównem z którego wyjechałem.
  • Odpowiedz