Wpis z mikrobloga

O jak rykłem xD

Let's start off with the dragon. Since they are magical beasts i'll assume they fly at the speed of an F16, 2120km/h, twice the speed of sound. That means Khaleesi would make it from dragonstone to the mountain range in roughly 1hr20min. Of course, since she is a strong independent queen, flying at mach 2 on the back of a dragon is no problem for her. Cockpits are a part of the patriarchy anyway.

Sadly, ravens do not fly at the speed of an F16, but since they are magical game of thrones ravens they fly at the speed of a comercial airliner, roughly 800km/h. This means that the raven would fly from Eastwatch to Dragonstone in roughly 3hr20min. Again, no problem for a magical raven (a normal, mortal bird would spend roughly 5 times as long, 16hr20min.)

Now for our boy Gendry. He had to run at least 482km, probably more. That's quite the marathon. 11.5 marathons, to be exact.
This one kenyan bloke, Dennis Kimetto ran a marathon in 2 hours. You just know our boy kendry can keep up with him. So he ran for at least 23 hours. (But most likely more, since im asuming the sorthest path to get to the mountainous areas from eastwatch.).

That brings our total, friendly estimate up to 27 hours and 40 minutes. So khaleesi would in fact not arrive the next afternoon.
#got
#4chan
Pobierz frutson - O jak rykłem xD


Let's start off with the dragon. Since they are magica...
źródło: comment_VfBV2nbYjMRte8HXTSXNR3Lqd7Bh3S1N.jpg
  • 25
@frutson: ja założyłam, ze siedzieli na tej wysepce ze 3 dni co najmniej. Przecież woda ot tak nie zamarznie na amen. I ze byli całkiem niedaleko Eastwatch, powiedzmy z 50 km a nie 450. Przecież nie byli tak daleko, jak ten rysunek pokazuje. Gendry biegł z 5 godzin, kruk szedł dzień a drugi dzień Danka leciała. Dla mnie to całkiem legitne.
@frutson: Ja sobie odpuściłem analizowanie odległości i czasu w GoT, bo w tym sezonie były zupełnie zignorowane przez twórców. A za tym murem było dość ciepło:
- Gendry chodzi bez czapki i kaptura, wygląda jakby się za ciepło ubrał
- Jezioro nie zamarzło do końca; no sorry, ta "zima" idzie już z 5 lat, to dość czasu by wszelka woda na północy zamieniła się w lód. Skoro jezioro pokryło się tylko
@kote: przecież to #!$%@? bajka jest, Trollujesz czy co ? Ten serial to składnia jakiś nie logicznych zdarzeń i akcji po, których fani teorii knują jakieś niewiarygodne scenariusze. Jakby w odcinku 1 sezonu 1 zaplanowano już 7 sezon odcinek 6. Spójność czasowa nigdy nie była zachowana w tym serialu, i dobrze bo juz biali wędrowcy dawno by do muru doszli ale w tych ostatnich odcinkach to już scenarzysci poszli na duże
@tenportaltodno: zauważ, ze w poprzednich sezonach było o wiele więcej wątków, wiec pokazywanie ich wszystkich jednocześnie mogło sprawiać wrażenie rozwleczenia w czasie. Tu tak naprawdę mamy Reunion wielu bohaterów, w tym wątki Danki i Janka, które zostały połączone. Nie ma osobnego wątku tyriona. Czasem pokażą cersei albo winterfell, ale ile w sumie tych wątków jest, 4? A kilka sezonów temu mieliśmy jednoczesnie mur, Dankę, brana za murem, Arye, winterfell, Theona, boltonow,
@tenportaltodno: @kote: zapomniałam jeszcze o wątkach brienne szukającej sansy i aryi, króla za murem, walczącego roba, który w sumie szybko zginął i stannisa. Teraz tego nie ma, bo połowa została zabita, 1/4 siedzi w winterfell a pozostałe niedobitki albo kręcą się między murem a dradonstone, albo siedzą w king's landing i czekają aż reszta się wybije nawzajem.