Wpis z mikrobloga

Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupujacy firmy zagraniczne ( były o tym znaleziska screen takowego zamieszczam pod wpisem) i kontynuujący szeroką ekspansję na inne rynki jest bojkotowany przez polskie spółki za tę słynną wpadkę z wpisem na fb reklamujacym napój TIGER w rocznicę rozpoczecia Powstania Warszawskiego.
No ja wiem, że można się pooburzać, ale z takiego powodu niszczyć tę firmę, która zdobywa sobie silną pozycję w państwach regionu?
Taki bojkot miałby sens gdyby to było jakieś stałe przewinienie. Dla mnie to czysta głupota i pokaz zacietrzewianie elit prawicowych.

"Grupa Lotos wycofa napój Tiger ze sprzedaży na swoich stacjach" - napisała w sobotę na Twitterze, dyrektor komunikacji Lotosu Anna Lutek. Ma to związek z kontrowersyjną grafiką opublikowaną na oficjalnym instagramowym koncie Tigera z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci zwracają również uwagę na brak napoju na stacjach Orlen.


W 2011 do grupy należało ponad 20 przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-15/tiger-znika-z-polek-grupa-lotos-oficjalnie-wycofuje-napoj-ze-sprzedazy-na-swoich-stacjach/

#neuropa #4konserwy #gospodarka #maspex
szurszur - Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupu...

źródło: comment_LXltkaZALW2Qxb8uvUYXYQZ9bMXUNAsk.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
@szurszur: Chyba nie bardzo pojmujesz że jedne decyzje prowadzą do rozwoju firmy, inne do jej upadku. Z reklamowaniem się jest podobnie, jedne reklamy zachecą, inne zniechęcą.

Marketingowcy chyba uwierzyli w budy typu "nie ważne jak, byle by mówili". To działa jak ktoś jest NIKIM, nikt go nie zna, wtedy nie ma nic do stracenia, a ludzie o tym kimś usłyszą. Tak robią skandaliści - muzycy, jakieś pstrokate, szokujące stroje itp.
  • Odpowiedz
Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupujacy firmy zagraniczne ( były o tym znaleziska screen takowego zamieszczam pod wpisem) i kontynuujący szeroką ekspansję na inne rynki jest bojkotowany przez polskie spółki


@szurszur: Mam nadzieję, że na przykładzie polskim się nauczą i np. w Czechach nie będą obrażać Husytów
  • Odpowiedz
Przecież ani Lotosowi ani Orlenowi nie chodzi o żaden patriotyzm, tylko mają swoje marki energetyków, na których mają większe marże i korzystają z okazji żeby wyrzucić z półki konkurenta.
  • Odpowiedz
Znow nowy cel, zeby zmienic/rozwodnic temat?


@baranowb: Nie ma zmiany tematu jest tylko Twoja ucieczka od argumentu zwiazanego z tematem dyskusji. Tematem jest słusznosc karania za obrazoburczą graifkę. Uważasz, że to słuszne, a gdy ja zwracam uwage, że byłoby może takie gdyby karano wszystkich to wtedy nie chcesz o tym rozmawiac.
Dla mnie karanie tylko jednych a trzymanie przyjaciół pod parasolem i jeszcze dawanie im publicznych pieniedzy jest amoralne. Dla
  • Odpowiedz
@szurszur: A nie uważasz, że 500 tys. zł i kilka kontrolowanych wywiadów pana prezesa, doktora to raczej małe zadoścuczynienie? O ile poprzednie grafiki były kontrowersyjne i momentami żenujące. O tyle pokazanie środkowego palca w rocznicę jednej z większych tragedii polskiego narodu a zarazem jedną z ważniejszych dat w naszej historii jest przykładem kompletnego braku szacunku do własnego narodu. Chciałbym zobaczyć pana prezesa, który mówi: wywaliłem cały zespół marketingowy, stworzymy normalną
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Mnie bardziej obrażają gadki Korwina, który pisał z okazji dnia wybuchu powstania, że Niemcy wlasciwe nie zabijali Polaków i nie powinno sie przeciwko nim buntowac. A jakoś nikt go za to nie bojkotuje oficjalnie. Ale Korwin byłby niebezpieczny, wiec jego sie nie rusza.

A jeżeli teraz firma straci i wykupi ja jakas niemiecka firma, która zamkne częsc fabryk a do reszty da swoje napoje to też będziesz uważał, że
  • Odpowiedz
A jeżeli teraz firma straci i wykupi ja jakas niemiecka firma, która zamkne częsc fabryk a do reszty da swoje napoje to też będziesz uważał, że było warto?


@szurszur: wtedy on uzna, że to było od początku zaplanowane przez Niemców :) Taki sposób myślenia - nie da się racjonalnie rozmawiać :)
  • Odpowiedz
Mnie bardziej obrażają gadki Korwina, który pisał z okazji dnia wybuchu powstania, że Niemcy wlasciwe nie zabijali Polaków i nie powinno sie przeciwko nim buntowac. A jakoś nikt go za to nie bojkotuje oficjalnie. Ale Korwin byłby niebezpieczny, wiec jego sie nie rusza.


To mnie zupełnie nie interesuje. Rozmawiamy o konkretnym przypadku, tematyka Korwina jak i on sam są dla mnie nieinteresujące. Już dawno powinien mieć serie procesów za swoje wypowiedzi, którym się brzydzę, dlatego o nim nie czytam i wystrzegam się jego. Osoba ośmieszająca poglądy ko-liberalne. Ale podkreślam, to nie jest tematyka Twojego wpisu, nie róbmy więc oftopa.

A jeżeli teraz firma straci i wykupi ja jakas niemiecka firma, która zamkne częsc fabryk a do reszty da swoje napoje to też będziesz uważał, że było warto?


Oczywiście.
  • Odpowiedz
@Rupertciak: @Bialy88: @baranowb: Niby ta kara to ma być przykład dla innych firm. Jest jednak słaby punkt w Waszym rozumowaniu.
T-Mobile wypusciło w Czechach reklamę wyśmiewającą Polaków i jakoś nie było bojkotu. Mało tego T-Mobile obsługuje rozmowy polskiego rządu.
Czyli obrażaja Niemcy - ok nic nie robimy jeszcze im kontrakt dajemy. Obraża polska firma - zniszczymy ich dla przykładu a co zostanie upaństwowimy.
  • Odpowiedz
@szurszur:

T-Mobile wypusciło w Czechach reklamę wyśmiewającą Polaków i jakoś nie było bojkotu. Mało tego T-Mobile obsługuje rozmowy polskiego rządu.


Czy ja odpowiadam za decyzje polskiego rządu? Nie. Prywatnie nie mam telefonu w
  • Odpowiedz
@szurszur: Skąd wiesz czy nie było bojkotu? Masz jakieś oświadczenia ile osób zrezygnowało z usług t-mobile? Albo zmieniło plany, bo chciało do nich przejść?

Zapominasz też że im większa konkurencja, tym łatwiej bojkotować. Dlaczego? Bo możesz bez bólu wybrać inny produkt/usługę. Operatorów sieci komórkowych mamy kilku.
  • Odpowiedz