Wpis z mikrobloga

Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupujacy firmy zagraniczne ( były o tym znaleziska screen takowego zamieszczam pod wpisem) i kontynuujący szeroką ekspansję na inne rynki jest bojkotowany przez polskie spółki za tę słynną wpadkę z wpisem na fb reklamujacym napój TIGER w rocznicę rozpoczecia Powstania Warszawskiego.
No ja wiem, że można się pooburzać, ale z takiego powodu niszczyć tę firmę, która zdobywa sobie silną pozycję w państwach regionu?
Taki bojkot miałby sens gdyby to było jakieś stałe przewinienie. Dla mnie to czysta głupota i pokaz zacietrzewianie elit prawicowych.

"Grupa Lotos wycofa napój Tiger ze sprzedaży na swoich stacjach" - napisała w sobotę na Twitterze, dyrektor komunikacji Lotosu Anna Lutek. Ma to związek z kontrowersyjną grafiką opublikowaną na oficjalnym instagramowym koncie Tigera z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci zwracają również uwagę na brak napoju na stacjach Orlen.


W 2011 do grupy należało ponad 20 przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-15/tiger-znika-z-polek-grupa-lotos-oficjalnie-wycofuje-napoj-ze-sprzedazy-na-swoich-stacjach/

#neuropa #4konserwy #gospodarka #maspex
szurszur - Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupu...

źródło: comment_LXltkaZALW2Qxb8uvUYXYQZ9bMXUNAsk.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
aki bojkot miałby sens gdyby to było jakieś stałe przewinienie.


@szurszur: WIELKIE KORPO WŁASNIE TAK ROBIĄ BIORĄ MAŁE FIRMY I PŁACĄ IM ZA TO ŻEBY CAŁE GÓWNO W RAZIE WPADKI SPŁYNEŁO WŁASNIE NA NIE ...
  • Odpowiedz
Przepraszam... ale co? Szanować Maspex? Za to co zrobili z Tymbarkiem? Za to że u nas sprzedają szczyny a za granicę leci najlepsza jakość? Dzięki


@prze_galant: Niech nic nie będzie, będzie najlepiej. Chociaż nie, bo nic nie będzie...

Nie ma polskich firm. Źle, bo obcy kapitał nami zawłaszcza. Są polskie firmy. Źle, bo produkują gówno...
  • Odpowiedz
@szurszur: KTO niszczy firmę , to jest biznes ... reklama jest biznesem i jeśli dystrybutorowi ( LOTOS ) sie nie podoba taki sposób reklamy to nie musi dystrybuować produktów tej firmy .. wolny rynek . Niszczeniem firmy byłoby nasłanie kontroli z US /Inspekcji Pracy itd.
  • Odpowiedz
@szurszur: Mimo że jestem prawakiem, to z bólem serca muszę przyznać racje. Maspex zawinił zatrudniając jakąś pseudo-marketingową firmę, ale przeprosili, zerwali z nimi kontrakt, dali pieniądze na cele charytatywne. Jeszcze rozumiem jakby góra firmy przymkneła na to oko to wtedy zrozumiałbym i popierałbym to co się dzieje obecnie, ale firma jasno dała do zrozumienia swoimi działaniami że chcą zadość uczynić. Nie podoba mi się to.
  • Odpowiedz
@szurszur 100% racji. A szczególnie trzeba szanować Prezesa Pawińskiego - znam dobrze Jego życiorys i takiego biznesmena z naukowym zacięciem (Jego doktorat był swego czasu uznany za jeden z najlepszych na AGH-a) ze świecą szukać. Błędów nie popełnia ten kto nic nie robi. Ja tam liczę, że biznes nie ucierpi. ()
  • Odpowiedz
Są polskie firmy. Źle, bo produkują gówno...


@przemomemoo: jedyna metoda obrony przed syfem jaką ma konsument to nie kupować, kiedyś kupowałem czekolady Wawel ale jak się dowiedziałem (z wykopu zresztą) że pchają w nie syrop glukozowo-fruktozowy to zrezygnowałem, są inne produkty bez tego ubogacenia.
  • Odpowiedz
@Nuker: No Panie Prawak, ale to było ryzyko. Chcieli zagrać na emocjach i się przeliczyli. Ból dupy, że to polska firma? A co to za polskość jeśli obraża się jakiś tam jej fundament? Szczerze to w tym przypadku wolę kupić niemiecki produkt firmy neutralnej, niż produkt polski, który próbuje wybić się na ośmieszaniu tego co dla mnie ważne. Rip in peace paskudy.
  • Odpowiedz
Są polskie firmy. Źle, bo produkują gówno...

@przemomemoo:

Dokładnie tak - nie chcesz, nie kupujesz. I to jest ogólny trend w branży FMCG. Nabywca jest coraz bardziej smart - czyta, ogląda, sprawdza.
  • Odpowiedz
Nie niszczy tylko wychowuje sobie pokolenie patriotycznych przedsiębiorców.
Chcesz sprzedawać na państwowych firmach swoje towary? ok, ale nie możesz godzić w interes tego państwa. Dla mnie całkiem normalne.
  • Odpowiedz
@Singularity00: "godzić w interes państwa" durnowatą reklamą. Serio #!$%@??

A może bardziej godzi w interes państwa urzędnik niszczący firmę, która zarabia na zagranicznych rynkach miliony euro i wydaje je inwestując głównie w Polsce?

Jak czytam Lalkę i patrzę na dzisiejszą Polskę, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Ten kraj nic się nie zmienił, wciąż te same spory, które w normalnych państwach rozwiązano 100 lat temu. U nas wciąż Romantyzm!!111
  • Odpowiedz
Ledwo jeden z podmiotów, wycofuje tylko jeden z produktów i już wieszczymy upadek całego Maspexu? No bądźmy poważni...
  • Odpowiedz
@szurszur: podpisuję się pod Twoimi słowami. Przez skretyniałą agencję i błąd jednej czy dwóch osób z działu marketingu ludzie chcą rozdupcyć fajnie prosperującą polską firme. Wypłacona gruba kasa, umowa z agencją zerwana, konsekwencje od pracowników wyciągnięte ale #!$%@? nie wystarczy, niech giną.
A do tego lansu polskich spółek na fali hejtu na Tigera to już całkiem nie rozumiem. To ich się powinno piętnowaść za nakręcanie tej spirali...
  • Odpowiedz
@szurszur: Do dziś nie pojmuję jak ktoś z zarządu tej firmy mógł powierzyć marketing i budowanie wizerunku rynkowego jakimś korposzczurom na zagranicznej kroplówce, bez szkoły i fundamentalnej znajomości mentalności Polaków. To jest ich niewybaczalny błąd.
  • Odpowiedz
Na pewno nie upadnie z tego powodu, chociaż spadek przychodów (zwłaszcza na Tigerze) może być zauważalny, ale należy im się, marki Maspex od jakiegoś czasu są mocno lewoskrętne, Tymbark pod ramię z GW, Tiger .. wszyscy wiemy.. co dalej ? Kubuś dla chłopca, dziewczynki i płci kulturowo obranej ?

Niech to będzie nauczka, że każde zaangażowanie światopoglądowe dzieli społeczeństwo. Zamiast zamknąć ryło i robić soczki to się bawią w lewiznę.
  • Odpowiedz
Bardzo się cieszę, że ten wpis powstał. Zgadzam się w 100%. Wina i kara już była... a u nas jak w lesie - przy okazji rozwalmy tą firmę... ech
  • Odpowiedz