Wpis z mikrobloga

Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupujacy firmy zagraniczne ( były o tym znaleziska screen takowego zamieszczam pod wpisem) i kontynuujący szeroką ekspansję na inne rynki jest bojkotowany przez polskie spółki za tę słynną wpadkę z wpisem na fb reklamujacym napój TIGER w rocznicę rozpoczecia Powstania Warszawskiego.
No ja wiem, że można się pooburzać, ale z takiego powodu niszczyć tę firmę, która zdobywa sobie silną pozycję w państwach regionu?
Taki bojkot miałby sens gdyby to było jakieś stałe przewinienie. Dla mnie to czysta głupota i pokaz zacietrzewianie elit prawicowych.

"Grupa Lotos wycofa napój Tiger ze sprzedaży na swoich stacjach" - napisała w sobotę na Twitterze, dyrektor komunikacji Lotosu Anna Lutek. Ma to związek z kontrowersyjną grafiką opublikowaną na oficjalnym instagramowym koncie Tigera z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci zwracają również uwagę na brak napoju na stacjach Orlen.


W 2011 do grupy należało ponad 20 przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-15/tiger-znika-z-polek-grupa-lotos-oficjalnie-wycofuje-napoj-ze-sprzedazy-na-swoich-stacjach/

#neuropa #4konserwy #gospodarka #maspex
szurszur - Maspex sztandarowy przykład polskiego sukcesu w branży spożywczej , wykupu...

źródło: comment_LXltkaZALW2Qxb8uvUYXYQZ9bMXUNAsk.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
Skąd wiesz czy nie było bojkotu? Masz jakieś oświadczenia ile osób zrezygnowało z usług t-mobile? Albo zmieniło plany, bo chciało do nich przejść?


@Bialy88: To chyba oczywiste, że rozmawiamy o bojkocie przez państwowe firmy. Analogia byłaby wtedy gdyby one zrezygnowały oficjalnie z usług T-Mobile. A nie zrezygnowały i nawet rozmowy służb specjalnych obsługują nam Niemcy. Indywidualne bojkoty zapewne były, ale były tez zapewne i w przypadku tej nowej reklamy.

Przykre,
  • Odpowiedz
@szurszur: Co za dzbany i teraz jak będę podróżował w nocy i będę chciał kupić energetyka, to będę zmuszony kupić Austriackiego Red Bulla w cenie +2zł w stosunku do Tigera.

Kolejny sukces PiSu.
  • Odpowiedz
@szurszur: mnie jedyne co zastanawia to jak sie bedzie tlumaczyc zarzad, czy kto tam podejmuje decyzje ze zrywania umowy pod takim blahym pretekstem. przeciez teraz zamiast nich bedzie tam inna firma, ktora niekoniecznie da lotosowi czy orlenowi lepsze warunki umowne.
  • Odpowiedz
@zamocny: Nikomu się nie będa tłumaczyć, bo tam zarzadzaja ludzie powiazani z władzą i zrealizowali element strategi. Aw ładza na tym chce zbijać kapitał polityczny. W TVP info ten dziennikarz, który wylał TIGERA to zresztą też były polityk tej partii.
  • Odpowiedz
@szurszur: Co to w ogóle za argument? Tam się dzieje źle, to i tu zróbmy?

Ta reklama T-mobile z Czech, z tego co pamiętam nie była taka zła. Oczywiście jechanie po stereotypach, ale weź ty ponownie grafikę Tigera przed oczy. Ciężko porównywać kaliber.

Przeróbka TVR - tutaj w ogóle ciężko mi powiedzieć czy to skandaliczne. Niesmaczne? Pewnie tak. Tylko że to dalej nie jest jawna i otwarta kpina ze śmierci
  • Odpowiedz
@Bialy88: Napisałeś bzdurę, że w przypadku T-Mobile był być może bojkot a gdy wykazałem, że nie i nawet granty otrzymują to oburzasz się, że co to za argument i co to ma do Tigera.
To po co sam podjąłęś ten watek w poprzednim poscie? Dopiero gdy okazało się, że Twój argument został rozjechany to rejterujesz w panice przekonujac, że to inna sytuacja. Trzeba było tak pisać od poczatku.

Ta reklama
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie napisałem bzdury, bo nie wiedziałem że chodzi ci tylko o bojkot "państwowy", kompletnie mając w dupie klientów.

Po prostu nie rozumiem czemu zamiast jakoś obronić tę firmę w tym przypadku, wolisz podawać inne przykłady gdzie bojkotu (państwowego) nie było. I co to ma na celu?

Reklama pokazujaca Polaka jako złodzieja nie była
  • Odpowiedz
Tylko co za różnica?


@Bialy88: No różnica bo niemiecka firma za tamta reklame nie straciła lukratywnych konktraktów z polskim rzadem, a TIGERA sie ruguje z panstwowych spółek.
T-MOBILE wycofało tamta reklame jednak nie padło słowo przepraszam. Przykro im było tylko, że źle odebrano reklame w Polsce, ale jej treści bronili.

A stacje benzynowe, o ile mi wiadomo, nie mają obowiązku oferowania produktów tej firmy.
  • Odpowiedz
No różnica bo niemiecka firma za tamta reklame nie straciła lukratywnych konktraktów z polskim rzadem, a TIGERA sie ruguje z panstwowych spółek.

T-MOBILE wycofało tamta reklame jednak nie padło słowo przepraszam. Przykro im było tylko, że źle odebrano reklame w Polsce, ale jej treści bronili.


@szurszur: Cały twój wywód odnośnie tamtego przypadku miałby sens, gdyby proporcje były zbliżone. Nie wiem czy da się porównać prześmiewcze i złośliwe zastosowanie stereotypu że Polak - złodziej, do tego co zrobił Tiger.

Rzad też nie ma obowiązku korzystania z usług niemieckiej firmy pokazującej w innych krajach Polaków jako złodziei. Mylę się? A
  • Odpowiedz
@Bialy88: Dla mnie reklama T-Mobile była bardziej szkodliwa, bo miała poparcie i firmy i czesci Czechów.

Zapominasz że kiedy była afera z tamtą reklamą, rządził inny, poprzedni rząd


@Bialy88: Czyli obrażanie sie przedawnia i np. za dwa lata TIGER bedzie oficjalnym napojem chłodzacym
  • Odpowiedz
Dla mnie reklama T-Mobile była bardziej szkodliwa, bo miała poparcie i firmy i czesci Czechów.


@szurszur: A ta reklama ma poparcie firmy i części Polaków.

Czyli obrażanie sie przedawnia i np. za dwa lata TIGER bedzie oficjalnym napojem chłodzacym podczas posiedzen
  • Odpowiedz
@Bialy88: Nie ma poparcia firmy, ktora ja wycofala i wprost za nia przeprosiła uznajac za błedną. T-Mobile tego nie zrobiło.

Karaniem nazywasz brak tego produktów w danych sklepach?


@Bialy88: Powód znikniecia produktów jest
  • Odpowiedz
Powód znikniecia produktów jest jasny. To kara.


@szurszur: Ciężko to nazwać karą. To nie jest obowiązek sklepu żeby oferować Tigera. To producent musi sobie nawiązywać kontakty i się dogadać, żeby jego produkt w danych sieciach był oferowany.

Firma jest źle kojarzona przez to co zrobiła, a różne sieci nie chcą być źle kojarzone. Naprawdę muszę takie rzeczy tłumaczyć, że jak masz jakąś markę to chcesz żeby była dobrze
  • Odpowiedz
Ciężko to nazwać karą. To nie jest obowiązek sklepu żeby oferować Tigera.


@Bialy88: Ale powód wycofania produktu jest oczywisty, wiec to kara.

To co zrobiłeś żeby wypromować akcję, stworzyć petycję żeby ze względu na tamto zdarzenie rząd odciął się od
  • Odpowiedz
@szurszur: Ja uciekam? Litosci. Wplatasz w watek Maspexu ONR i to ja zmieniam temat? To chodzi Ci o to jak traktuja teraz ludzie Maspex, czy boli Cie, ze nie zrobili tak samo z innymi markami?

szurszur:
Post 1) Jacy Ci ludzie to debile, karaja marke za jakas wpadke. Niszczyc firme
Post n+1) Jacy Ci ludzie to debile, nie ukarali marki X i Y za
  • Odpowiedz